Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich o. Andrzeja Kałamarza i 25-lecia święceń kapłańskich o. Kajetana Kowalskiego
W niedzielę 17 czerwca 2018 r. o. Andrzej Kałamarz obchodził jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich, natomiast o. Kajetan Kowalski 25-lecie święceń. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył bp Kazimierz Górny. 
Kazanie wygłosił bratanek o. Andrzeja - ks. Wojciech Kałamarz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Po krótce wyjaśnił znaczenie przeczytanej Ewangelii o królestwie Bożym. Podkreślił, że jej tematem jest wzrost. Temu dziełu mają służyć w Kościele kapłani: poświęcać się sprawie królestwa Bożego i pracować nad jego wzrostem w ludzkich sercach i w świecie. Kaznodzieja przedstawił też kilka wątków z życia o. Andrzeja. Dziadek Jubilata należał do bractwa modlącego się o powołania kapłańskie i jego modlitwy przyczyniły się do rozwoju powołania nie tylko jego wnuka czyli o. Andrzeja, ale także dwóch prawnuków, którzy pełnią w Kościele posługę kapłańską. Ks. Wojciech podkrelił również fakt, że jego stryj od wielu lat niesie krzyż różnych chorób, a przy tym jest człowiekiem o nadzywczajnej pogodzie ducha. Obie te cechy jego charakteru z pewnością sprawiają, że posługa o. Andrzeja jest bardziej owocna. Zwrócił na to uwagę także bp Kazimierz w mowie końcowej, dziękując o. Andrzejowi za jego pracę duszpasterską w Rzeszowie.
Na zakończenie życzenia złożyli przestawiciele parafii, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Żywego Różańca oraz przyjaciele o. Andrzeja Kałamarza.
Autor:KPK / 2018-06-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.