Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Koncert
Dzisiejszy koncert jest piątym wieczorem muzycznym w Rzeszowie w ramach tegorocznego 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa.
Jest jednocześnie drugim festiwalowym koncertem, który odbywa się w Bazylice Ojców Bernardynów, na odrestaurowanych i przebudowanych organach w naszym maryjnym sanktuarium u Pani Rzeszowa.
Wykonawcami koncertu będą: znakomity organista, stały gość festiwalu, profesor Andrzej Chorosiński, wieloletni rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kierownik Katedry Organów i Klawesynu warszawskiej uczelni muzycznej, znany ze wspaniałych, wirtuozowskich wykonań literatury organowej i brawurowych transkrypcji symfonicznych.
Drugim wykonawcą koncertu jest znakomity bas, pan Marcin Wolak, pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak-solista zespołu Królewscy Rorantyści w Krakowie, znany ze wspaniałych wykonań partii basowych w wielkich dziełach oratoryjnych i w literaturze kameralnej.
Artyści wykonają dzisiaj bardzo różnorodny program, złożony z dzieł począwszy od twórczości Jana Sebastiana Bacha, poprzez dzieła klasyków, po kompozycje wielkich europejskich twórców romantycznych.
Serdecznie zapraszamy.
Autor:Klasztor / 2017-07-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.