Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017, 10-11 IX
W niedzielę, w czwartym dniu odpustu świątynię wypełnili przede wszystkim parafianie i mieszkańcy Rzeszowa. Kazania wygłosił o. Kazimierz Kowalski. Odwołując się do historii, a zwłaszcza do obrony Częstochowy w 1655 r. przypomniał, że Maryja czuwa nad Polską na przestrzeni wieków. Także dziś trzeba prosić o Jej wsparcie w obronie największych wartości.
Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Wiesław Matyskiewicz obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.
W poniedziałek, 11 września do Matki Bożej pielgrzymowała młodzież. O. godz. 12.00 została odprawiona Msza św. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyły w niej delegacje szkół z pocztami sztandarowymi. Śpiewy wykonywał chór z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.
Na wieczornej Mszy św. natomiast zgromadziła się młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Eucharystii przewodniczył bp Edward Białogłowski. Podczas kazania nawiązał do ewangelii o cudzie, którego Jezus dokonał w szabat, gdy uzdrowił prawą rękę mężczyzny. Ksiądz biskup przedstawił to wydarzenie jako symbol wiary, której siła jest dla człowieka tak ważna jak sprawność prawej dłoni.
Przed Mszą św. oraz po niej wystąpił zespół "Arkadio".
Autor:KPK / 2017-09-11

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.