Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017, 9 IX
9 września był trzeci dniem Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. O godz. 9.00 zgromadziły się na Mszy św. osoby chore i starsze oraz przedstawiciele grup "Caritas". Eucharystię sprawował ordynariusz rzeszowski, bp Jan Wątroba. W kazaniu nawiązał do życiorysu patronki dnia bł. Anieli Salawy, która pochodząc z małej podkrakowskiej miejscowości, była służącą w mieszczańskiej rodzinie w Krakowie. Pod koniec życia lista jej chorób wydawała się nie mieć końca. Jednak jej miłość do Jezusa nie osłabła do końca. Ukazując jej przykład, zachęcał bp Jan do godnego niesienia swojego krzyża wraz z Chrystusem.
Na wieczornej Mszy św., której przewodzniczył bp Kazimierz Górny, zgromadzili się przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń diecezji rzeszowskiej. Kazanie wygłosił ks. Stanisław Potera. Przypomniał, że w tradycji Kościoła Maryja jest jak jutrzenka, która poprzedza wschód - Chrystusa.
Kolejny dzień odpustu zakończył się Apelem Jasnogórskim.
Autor:KPK / 2017-09-09

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.