Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 10 IX
W kolejnym dniu Odpustu do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli uczniowie szkół podstawowych. O godz. 12.00 została odprawiona dla nich Msza św. w bazylice.
Wieczorem w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się młodzi ludzie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczestniczyli we Mszy św., którą odprawił bp Edward Białogłowski. On też wygłosił kazanie. Jego głównym tematem była wiara, potrzeba jej pielęgnowania i jej rola w życiu człowieka. Ksiądz biskup przedstawił kilka przykładów.
Na Jasnej Górze podczas Apelu Jasnogórskiego modliła się niedawno rodzina z Brazylii z dziesięcioletnim dzieckiem. Chłopiec ten 4 lata wcześniej miał wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia czaszki tak poważnego, że lekarze stwierdzili, iż tu może pomóc jedynie modlitwa. Podjęły ją siostry karmelitanki wzywając wstawiennictwa dzieci z Fatimy – bł. Hiacynty i bł. Franciszka. Owocem tej modlitwy był cud uzdrowienia chłopczyka. „Wiara czyni cuda” – stwierdził w swoim kazaniu bp Edward.
Innym przykładem była przemiana, jaka dokonała się w życiu francuskiego dziennikarza Andre Frossarda. Pochodził z rodziny bardzo zróżnicowanej religijnie. Wiara zrodziła się w nim podczas milczącej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Ksiądz biskup wspomniał także św. Jana Pawła II. Jego ojciec nauczył go modlitwy do Ducha Św., której Karol Wojtyła pozostał wierny aż do śmierci.
Na zakończenie swojego kazania bp Edward stwierdził: „Jeśli nie chcecie zmarnować życia i być kimś, z wiarą módlcie się Ducha Św. On uczyni was kimś”.
Po Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Autor:KPK / 2018-09-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.