Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 23 VI 2019 r. - XII niedziela zwykła

  2019-06-23
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie, o godz. 17.15 Nieszpory z procesją, a o 18 Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i Asystę kościelną: panie do feretronów, panów do baldachimu i chorągwi oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
   
  2. Decyzją Zarządu Prowincji, w tym roku z naszej wspólnoty klasztornej odchodzą współbracia: o. Kazimierz, o. Józef, o. Szczepan, o. Oskar, o. Klemens i br. Wawrzyniec, którzy podejmą pracę i zadania w innych klasztorach w kraju i za granicą. Składamy im serdeczne podziękowania za trud pracy i dobro jakie wnieśli do naszej klasztornej i sanktuaryjnej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz zrozumienia i życzliwości ludzi, do których są posłani. Polecamy ich waszej modlitwie.
 • 16 VI 2019 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  2019-06-16
  1. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.   
   
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
   
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w Mszy św. W naszym sanktuarium porządek niedzielny. W Rzeszowie centralna procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 9.00. przed rzeszowską Farą, a zakończy przy naszej Bazylice około 12. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia z udziału w Mszy św. Procesja nie jest pochodem czy marszem, lecz modlitwą uwielbienia i publicznego wyznania wiary i ekspiacji za bluźnierstwa i znieważania Eucharystii, co w dobie obecnej jest szczególnie ważne.
 • 9 VI 2019 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2019-06-09
  1. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. U nas porządek Mszy św. świąteczny: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18. O 17.30 Nabożeństwo.
   
  2. We wtorek ostatni dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z odczytaniem próśb i uczczenie relikwii świętego.
 • 2 VI 2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2019-06-02
  1. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na rzecz osób i rodzin na Podkarpaciu, które ucierpiały w czasie ostatniej powodzi.
   
  2. W dniach 4 i 5 czerwca (wtorek i środa) od godz.18.00 do 22.00 na Bulwarach Rzeszowskich nad Wisłokiem będą miały miejsce spotkania ewangelizacyjne prowadzane przez Witka Wilka - świeckiego ewangelizatora, min. świadectwa, konferencje i uwielbienie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!
 • 26 V 2019 r. - VI niedziela wielkanocna

  2019-05-26
  1. Stary Kontynent – Europa, jeśli ma się odrodzić, potrzebuje nawrócenia i duchowych wartości. Bardzo ważne jest, jacy kandydaci zasiądą w euro parlamencie. Nasz głos jest ważny, nie zaniedbajmy głosowania. 
   
  2. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji w dniu 2 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. organizuje zbiórkę do puszek, na rzecz poszkodowanych.
 • 19 V 2019 r. - V niedziela wielkanocna

  2019-05-19
  1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl
   
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na "papieską kremówkę" z okazji Dnia Matki i Dziecka. O godz. 12.15 Eucharystia w kościele Świętego Krzyża a następnie o godz. 14.00 festyn na Rynku.
 • 12 V 2019 r. - IV niedziela wielkanocna

  2019-05-12
  1. Dzisiejsza Niedziela – Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Przy tak zmasowanym ataku na Kościół, trzeba jeszcze goręcej modlić się od odwagę dla chłopców i dziewcząt, w sercu których zrodzi się myśl o powołaniu, aby umieli pójść za tym głosem Boga. Przy tej okazji informujemy, że również nasz zakon przyjmuje kandydatów na kapłanów po maturze, a na braci zakonnych po średniej i zawodowej szkole. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
   
  2. Jutro, 13 maja, dzień pierwszych objawień fatimskich. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Widzimy jak szatan atakuje Kościół i nasze rodziny, posługuje się przewrotnymi ludźmi, którzy w majestacie prawa chcą przyczynić się do deprawacji najmniejszych. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie, a dla błądzących opamiętanie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się jutro po Mszy św. o 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału.
 • 5 V 2019 r. - III niedziela wielkanocna

  2019-05-05
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Inicjatywa narodowego czytania Pisma Świętego ma nam jeszcze bardziej uzmysłowić prawdę, którą już w IV wieku wypowiedział św. Hieronim: „nieznajomość Pisma św., jest nieznajomością Chrystusa”. Największym dokonaniem Hieronima jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych; greckiego i hebrajskiego, na łacinę. Zachęcamy was do czytania Pisma św., zwłaszcza Ewangelii, bowiem kiepskim członkiem wspólnoty Kościoła jest ten, który nie zna idei swojego Założyciela.  
   
  2. W środę 8 maja przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz. 18. Módlmy się w intencji młodzieży o światło Ducha Św. dla nich, oraz by w śród swoich bliskich odnajdywali przykład żywej wiary.
 • 3 V 2019 r. - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2019-05-03
  1. Dzisiaj w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
   
  2. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny oraz Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. 
 • 28 IV 2019 r. - Święto Miłosierdzia Bożego

  2019-04-28
  1. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiejsze Święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: “Miłosierdzie źródłem pojednania”.
   
  2. We wtorek 30 kwietnia przypadają imieniny O. Mariana Wachowicza, który od siedmiu lat posługuje w naszym Sanktuarium, pełni też funkcję wikarego parafii. Dostojnemu Solenizantowi wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro i życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego solenizanta w poniedziałek o godz. 18 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył.
 • 22 IV 2019 r. - Poniedziałek Wielkanocny

  2019-04-22
  1. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego przypadającym w najbliższą niedzielę. Dzisiaj modlitwy nowenny odmówimy o godz. 14.45.
   
  2. Ze względu na Oktawę Wielkanocną, która przedłuża Uroczystość Zmartwychwstania, liturgiczne święto św. Wojciecha - patrona Polski, przeniesione jest na wtorek – 30 kwietnia.
 • 14 IV 2019 r. - Niedziela Palmowa

  2019-04-14
  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna szczególny tydzień w liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni. Najpełniej te dni możemy przeżyć po dobrej spowiedzi świętej.
   
  2. Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do 17, bowiem potem kapłani brać będą udział w liturgii triduum paschalnego. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, kiedy do konfesjonałów przyjdą osoby pracujące za granicą.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.