Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 4 X 2020 r. - Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2020-10-04
  W naszym sanktuarium przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci naszego Ojca Zakonodawcy świętego Franciszka z Asyżu.
   
  Dzisiaj  z racji miesiąca różańcowego o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do naszej bazyliki gdzie Msza św. o 16.30 zakończy procesję. 
 • 8 IX 2020 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.

  2020-09-08
  1. Wczoraj Nieszporami Maryjnymi rozpoczęliśmy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Odpust zakończymy centralną Mszą św. 12 września o godz. 18 na Ogrodach. Mimo istniejącej epidemii chcemy Was gorąco zaprosić do licznego w nim udziału. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Każdego dnia oddając chwałę Bogu i dziękując za otrzymane łaski, upraszajmy nowe, błagając również o ustanie epidemii.
   
  2. W gablocie kościelnej zamieszczony jest plakat z programem Odpustu, a na bocznych ołtarzach jest jego skrócony program, który bardzo prosimy wziąć do domu, abyście mogli być na bieżąco i brać w nim czynny udział.
 • 6 IX 2020 r. - XXIII niedziela zwykła

  2020-09-06
  1. Dzisiaj gościmy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz miniaturą krzyża robotników z Nowej Huty, który od 6 lat peregrynuje po Polsce. Jest to peregrynacja, którą zorganizował Związek Zawodowy Solidarność, dziękując Bogu za kapelana Solidarności i suwerenność naszej Ojczyzny. Obraz pożegnamy po Mszy św. o godz. 15.
   
  2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj w naszej Bazylice kazania głosi ksiądz Robert Mokrzycki, proboszcz parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który po Mszach św. zbiera ofiary na budowę kościoła.
 • 23 VIII 2020 r. - XXI niedziela zwykła

  2020-08-23
  1.W naszej wspólnocie zakonnej nastąpiły zmiany personalne. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy braciom, którzy zostali przeniesieni do innych klasztorów i żegnaliśmy ojców, którzy zostali przydzieleni do pracy w innych miejscach.
  Dzisiaj witamy nowoprzybyłych współbraci, którzy podejmują pracę w naszym sanktuarium i parafii. Witamy: O. Bolesława Opalińskiego, nowego kustosza, gwardiana i proboszcza, O. Sylwestra Skirlińskiego, wikarego i ekonoma klasztoru, O. Natana Kwiatkowskiego, O. Józefa Kachla i O. Alfreda Ciupę. Nowoprzybyłym ojcom życzymy opieki Matki Najświętszej oraz dobrej i życzliwej współpracy duszpasterskiej pośród was.
  O. Rafał pozostanie w tutejszym klasztorze jeszcze kilka tygodni, aby pomóc w przygotowaniach do wrześniowego Odpustu i wprowadzić w sprawy ekonomiczne i działalność gospodarczą.
   
  2. W przyszłą Niedzielę zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej. O godz. 11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży o godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.
 • 9 VIII 2020 r. - XIX niedziela zwykła

  2020-08-09
  1. We wtorek 4 sierpnia wyruszyła na trasę 43 Piesza Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa pielgrzymują tylko kapłani, po kilku każdego dnia. Do środy włącznie z naszej Bazyliki transmitowana jest przez katolickie radio VIA pielgrzymkowa Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkich duchowych pielgrzymów zachęcamy do wzięcia udziału w zakończeniu pielgrzymki 13 sierpnia Mszą św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.30. Jest dobre połączenie kolejowe z Rzeszowa do Częstochowy i z powrotem. Można wyruszyć pociągiem.
   
  2. W czwartek 13 sierpnia o godz. 18 zapraszamy na Mszę św. w intencji O. Kajetana, z racji jego imienin.
 • 2 VIII 2020 r. - XVIII niedziela zwykła

  2020-08-02
  1. W najbliższy wtorek wyruszy na trasę 43 Piesza Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa pielgrzymują tylko kapłani, po kilku każdego dnia. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 6.30 a zakończenie 13 sierpnia Mszą św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.30. Od 5 do 12 sierpnia w naszej Bazylice o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. Pielgrzymkowa, transmitowana przez radio Via. 
   
  2. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów chcących duchowo uczestniczyć w Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jana z Dukli. 
 • 19 VII 2020 r. - XVI niedziela zwykła

  2020-07-19
  1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
   
  2. Jutro przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i podjęcia posługi w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.
 • 12 VII 2020 r. - XV niedziela zwykła

  2020-07-12
  1. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc powodzianom. Zebraliśmy dziesięć tysięcy dwadzieścia osiem złotych. 
   
  2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
 • 5 VII 2020 r. - XIV niedziela zwykła

  2020-07-05
  1. Ubiegłej Niedzieli przyjęliśmy relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Umieściliśmy je na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego - Jezu Ufam Tobie, gdzie możemy je czcić i przyzywać u Boga wstawiennictwa Apostołki Bożego Miłosierdzia.
   
  2. Obejmujemy modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, oraz strażaków, wojsko i wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel złożoną. 
 • 29 VI 2020 r. - św. Apostołów Piotra i Pawła

  2020-06-29
  1.Wczoraj pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby przeżywaliśmy Jubileusz 50-lecia naszej Parafii. Wprowadziliśmy relikwie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.  Wszystkim ofiarodawcom, którzy indywidualnie bądź też przez ofiary złożone na tacę, wspierają naszą posługę i prace konserwatorskie przy jednym z najcenniejszych naszych zabytków Podkarpacia wyrażamy gorące podziękowanie. Za naszych dobrodziejów i ofiarodawców w każdą Niedzielę odprawiamy Mszę św.
   
  2. Dzisiaj w Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła z tej racji, że nasz kościół został przez Stolicę Apostolską  w Rzymie  ustanowiony Bazyliką, u nas przypada Odpust. Każdy nawiedzając nasze Sanktuarium, pod zwykłymi warunkami może zyskać odpust zupełny.
  Przypominamy, że porządek Mszy św. dzisiaj w naszej Bazylice jest świąteczny.
 • 28 VI 2020 r. - XIII niedziela zwykła

  2020-06-28
  1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za pięćdziesiąt lat istnienia naszej parafii, którą erygował Ks. Abp Ignacy Tokarczuk w 1970 roku.
  W Mszy św. Jubileuszowej o godz. 12 przewodniczył będzie ordynariusz diecezji rzeszowskiej Ks. Bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, której szczególnego wstawiennictwa przyzywamy od początku epidemii. Gorąco zapraszamy do udziału w tym jubileuszowym dziękczynieniu.
   
  2. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r. 
 • 14 VI 2020 r. - XI niedziela zwykła

  2020-06-14
  1.W sobotę 7 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej święcenia kapłańskie przyjął nasz współbrat O. Pio Trzeciak pochodzący z pobliskich Bud Głogowskich. Dzisiaj przeżywa Prymicje w swojej rodzinnej parafii, natomiast w najbliższy wtorek o godz. 18 odprawi Mszę św. Prymicyjną w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W czwartek na jej zakończenie poświęcenie kwiatów i ziół. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w czwartek na uwielbienie Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii po wieczornej Mszy Świętej. 
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 44 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.