Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Zwykła

  2012-01-15
  1. Z radością informujemy, że nasza wspólnota klasztorna powiększyła się o jednego kapłana. Decyzją Ojca Prowincjała do pracy w tutejszym Sanktuarium został skierowany o. Paweł Furmanik. Witając go serdecznie życzymy mu Bożego błogosła-wieństwa w posłudze duszpasterskiej oraz życiu osobistym.
 • 1 Niedziela Zwykła. Święto Chrztu Pańskiego

  2012-01-08
  1. Chociaż dzisiaj w Kościele rozpoczyna się tzw. okres zwykły jednak – zgodnie z polską tradycją – w naszych świątyniach kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego. Do tego czasu w naszej Bazylice będzie też można oglądać szopkę.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2012-01-06
  1. W naszym kościele Msze święte odprawiane są dzisiaj wg porządku niedzielnego. Informujemy, że – z racji uroczystości Objawienia Pańskiego – w dniu dzisiejszym nie ma obowiązku zachowania piątkowego postu.
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  2012-01-01
  1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjść” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2011-12-25
  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro w naszym kościele Msze święte wg porządku niedzielnego. Uroczystej sumie o g. 12.00 przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Kazimierz Górny, Ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2011-12-18
  1. Nieustająco zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie na g. 6.00, natomiast dzieci na 17.00 w najbliższy poniedziałek i środę. Zakończenie rorat nastąpi w sobotę o g. 6.00. Porannej Mszy świętej będzie przewodniczyć ks. bp Kazimierz Górny.
 • 3 Niedziela Adwentu

  2011-12-11
  1. Trwamy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Codziennie o 17.45 odprawiane są nieszpory maryjne z procesją, a po nich Msza święta z kazaniem. Kazania głosi ks. Franciszek Dziedzic. Zachęcamy naszą asystę procesyjną do aktywnego włączania się w codzienne procesje.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2011-12-04
  1. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie. Przy naszym kościele odbywa się zbiórka do puszek. Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na odbudowę kościołów lub budowę nowych świątyń, sal katechetycznych i ich wyposażenie w krajach dawnego Związku Radzieckiego.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2011-11-27
  1. W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który obchodzić będziemy pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Zachęcamy, aby okres poprzedzający Boże Narodzenie przeżyć w trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych.
Strony: « Poprzednia 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.