Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 19 IV 2020 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

  2020-04-19
  1.Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Nie jest nam łatwo, bo na rzecz realizowanych projektów: Centrum Bernardyńskiego, Ogrodów i Kaplicy JPII, które są dostępne dla wszystkich, zaciągnęliśmy kredyty, które trzeba regularnie spłacać. Na stronie naszego sanktuarium zamieszczony jest aktualny numer konta, dla hojnych ofiarodawców. Wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy nas wspierają zapewniamy o nieustannej za nich modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać.
   
  2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Wspólnie błagajmy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspierajmy tych, którzy walczą z epidemią i prośmy o zbawienie wieczne dla zmarłych. Zapraszamy na godz. 15 oraz 20.30. Metraż naszego Sanktuarium wynosi 605 merów kwadratowych, a więc w świetle nowych rozporządzeń,  w naszej Bazylice, z zachowaniem ogólnych zasad, może jednorazowo być obecnych 40 osób. Zapraszamy.
 • 12 IV 2020 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  2020-04-12
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. W ten sposób błagamy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspieramy tych, którzy walczą z epidemią i prosimy o zbawienie wieczne dla zmarłych.
   
  2.Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Na stronie sanktuarium wraz z życzeniami zamieszczony jest numer konta, dla tych którzy zechcą nas wesprzeć.
 • 5 IV 2020 r. - Niedziela Palmowa

  2020-04-05
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Dziękujemy, że w ten sposób umożliwiacie osobisty udział w Mszy św. tym osobom, które zamówiły intencje za swoich bliskich. Msze św. w bazylice odprawiamy jak zwykle o 6, 7, 8, 9 i 18. O godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 20.30 Różaniec. Jednak przez cały dzień korzystając z kamerki w kaplicy Matki Bożej możecie adorować Najświętszy Sakrament, do czego gorąco zachęcamy.
   
  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 29 III 2020 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-29
  1. Dzisiaj jak co roku w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. o godz. 9 i 18. Rekolekcje prowadzi O. Cyprian Moryc, nasz współbrat z Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z bardzo ograniczoną ilością uczestników ( 5 osób), gorąco prosimy, abyście pozostali w domach i poprzez radio Via lub internet uczestniczyli we wspólnej z nami modlitwie. Nie chcemy przed nikim zamykać drzwi świątyni, ale z drugiej strony musimy respektować państwowe rozporządzenia. Nie chcemy was ani też siebie narażać na konsekwencje karne. Dajmy szansę uczestniczenia w Mszy św. tym, którzy zamówili intencję. Wszystkie Msze św. transmitowane są poprzez Internet na naszej stronie: www.bernardyni.rzeszow.pl , oraz wieczorne Msze św. poprzez diecezjalne radio VIA na falach 103,8.           

  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 25 III 2020 r. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  2020-03-25
  1. Mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, ale osoby, które korzystają z dyspensy mają pod grzechem obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub z naszej Bazyliki poprzez Internet. Radio VIA transmituje od nas Msze św. w Niedzielę o 12 we wtorek, środę i sobotę o godz. 18, w pozostałe dni z kościoła św. Krzyża i z Katedry.
   
  2. W najbliższą Niedzielę w naszej Bazylice o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia. Ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może tylko kapłan i liturgiczna Służba Ołtarza, prosimy o łączność tylko poprzez telewizję i internet. Można również nagrać sobie całą Liturgię i potem udostępnić innym.
 • 22 III 2020 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-22
  1. Księża Biskupi ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu a z naszej Bazyliki przez Internet i radio VIA w Niedzielę o 12 oraz wtorek, środę i sobotę o godz. 18.
   
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia, jednak ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby zaangażowane w przebieg Liturgii. Wszystkich pozostałych prosimy o łączność poprzez telewizję i internet.
 • 8 III 2020 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-08
  1. Dzisiejszy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany pod hasłem: „Eucharystia i misje” mobilizuje nas do duchowego wsparcia naszych misjonarzy, którzy obecnie w 98 krajach pracują w liczbie 1903. Również dzisiejsza taca przeznaczona jest na ich wsparcie.
   
  2. Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca, pod hasłem "Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!". O godz. 9:30 Mszy Świętej przewodniczył będzie Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Archidiecezji Częstochowskiej; w czasie Mszy św. złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. prelekcje i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
 • 26 II 2020 r. - Środa Popielcowa

  2020-02-26
  1. Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane są o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Do Niedzieli włącznie po Mszach św. można w sklepiku lub w zakrystii złożyć zamówienie na karty wstępu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego oraz zapisać się na wyjazd do Warszawy autokarem w dniu 7 czerwca.
 • 23 II 2020 r. - VII niedziela zwykła

  2020-02-23
  1. Dzisiaj po Mszach św. O. Anastazy będzie w zakrystii zbierał zamówienia na karty wstępu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego oraz przyjmował zapisy chętnych na wyjazd do Warszawy autokarem. Będzie to można jeszcze uczynić w  klasztornym sklepiku do końca tygodnia, bowiem do końca miesiąca musimy podać liczbę chętnych oraz zamówić autokary. 
   
  2. 26 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do Świąt Paschalnych.
 • 16 II 2020 r. - VI niedziela zwykła

  2020-02-16
  1. W czwartek 20 lutego Rodzina Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18 w setną rocznicę odejścia do nieba św. Hiacynty. Po Mszy św. adoracja i Różaniec w intencji rodzin. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
   
  2. Zbliża się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w dniu 7 czerwca w Warszawie. Na tę uroczystość będziemy organizowali pielgrzymkę autokarową. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. będziemy zapisywać chętnych, aby się zorientować ile potrzebujemy zamówić biletów wstępu na Liturgię beatyfikacji. 
 • 9 II 2020 r. - V niedziela zwykła

  2020-02-09
  1. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się w tym dniu o godz. 9 w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uroczystość transmitowana będzie przez katolickie radio VIA i radio Rzeszów. Bardzo gorąco prosimy, abyście dopomogli osobom chorym i niepełnosprawnym przybyć do Bazyliki.
   
  2. Również we wtorek 11 lutego przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Lucjusza Wilka, duszpasterza, kaznodziei i rekolekcjonisty, który od lipca ubiegłego roku posługuje w naszym Sanktuarium. Dziękując solenizantowi za jego troskę o powierzoną mu Wspólnotę małżeństw i Wspólnotę Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz wszelkie dobro jakiego doświadczamy przez jego posługę, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. Polecając ojca Lucjusza waszym modlitwom, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek 11 lutego w kaplicy u stóp Matki Bożej.
 • 2 II 2020 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego

  2020-02-02
  1.Dzisiaj w dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych. Są to wdowy, które  postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
   
  2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej rzeszowskiej diecezji.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.