Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 26 I 2020 r. - III niedziela zwykła

  2020-01-26
  1. Ojciec św. Franciszek ustanowił dzisiejszą 3. Niedzielę Zwykłą w Liturgii Kościoła, Niedzielą Słowa Bożego. Niech to będzie dla nas inspiracją, abyśmy w domu sięgnęli po Pismo św. i przynajmniej jeden raz w tygodniu przeczytali fragment  skierowanego do nas Bożego Słowa i pochylili się nad nim w medytacji. 
   
  2. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Fundacji Braci Golec z czterdziestoosobowym Zespołem. Nasi goście wystąpią już podczas Mszy św. o godz. 16.30. Wstęp wolny. Po Koncercie można będzie zakupić płyty wykonawców. Zapraszamy.
 • 19 I 2020 r. - II niedziela zwykła

  2020-01-19
  1. Dzisiaj O. Rafał i Pan Michał zapraszają na wspólne kolędowanie o 17.30. 
   
  2. Zakończył się okres Bożego Narodzenia, ale czas kolędowania i funkcjonowania Szopki trwa do 2 lutego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Stajenki. Szopka uruchamiana jest codziennie od godz. 10 do 17.30 i w Niedzielę pomiędzy Mszami, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 • 12 I 2020 r. - Święto Chrztu Pańskiego

  2020-01-12
  1. Dzisiaj O. Rafał i Pan Michał zapraszają do wspólnego kolędowania o godzinie 17.30. 
   
  2. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale czas kolędowania i funkcjonowania Szopki trwa do 2 lutego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Stajenki. Szopka uruchamiana jest codziennie od godz. 10 do 17.30 i w Niedzielę pomiędzy Mszami, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 • 6 I 2020 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2020-01-06
  1. Przypominamy, że dzisiejszy udział w Orszaku Trzech Króli, na ulicach naszych miast, nie zastępuje obowiązkowego uczestnictwa w Mszy św. z racji uroczystości Objawienia Pańskiego.
   
  2. W zakrystii można nabyć kredę i kadzidło. Poświęcone kadzidło towarzyszy naszym modlitewnym obrzędom, a kredą oznaczamy nasze domy, aby dać wyraz naszej przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.
 • 5 I 2020 r. - II niedziela po Narodzeniu Pańskim

  2020-01-05
  1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., nie zastępuje tego obowiązku udział w Orszaku Trzech Króli.
   
  2. Jutro przypadają rocznice święceń biskupich: Kazimierza i Edwarda, którzy o 17 odprawią Mszę św. dziękczynną w Katedrze. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, którzy odwdzięczają się modlitwą.
 • 29 XII 2019 r. - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  2019-12-29
  1. We wtorek 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w Bazylice o godz. 17.15. O północy w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
  2. W środę 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Z dnia 1 stycznia taca przeznaczona jest na nasze zakonne Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 26 XII 2019 r. - święto św. Szczepana

  2019-12-26
  1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
   
  2. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, Pani Beaty, brata Ananiasza oraz Panów Marka, Wiesława i Sebastiana.
 • 25 XII 2019 r. - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2019-12-25
  1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
   
  2. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, Pani Beaty, brata Ananiasza oraz Panów Marka, Wiesława i Sebastiana.
 • 22 XII 2019 r. - IV niedziela adwentu

  2019-12-22
  1. Liczne działania zagrażające rodzinie opartej na prawie naturalnym i duchowości chrześcijańskiej przynaglają nas do modlitwy w obronie polskiej rodziny. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin apeluje też o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym, bowiem nawet niewielkie ilości alkoholu bardzo szybko z krwią matki dostają się do dziecka w jej łonie
   
  2. Już pojutrze zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. To uroczyste, rodzinne wydarzenie w rodzinie katolickiej rozpoczynamy zapaleniem świecy ze słowami: „światło Chrystusa”. Następnie śpiewamy kolędę: „ Wśród nocnej ciszy”. Po kolędzie jeden z członków rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa. Kolejno w modlitwie Ojcze nasz obejmujemy myślą wszystkich bliskich, także zmarłych, oraz ludzi samotnych, ubogich i potrzebujących wsparcia. Po modlitwie głowa rodziny podaje wszystkim opłatek i składamy sobie życzenia, po czym następuje spożywanie pokarmów i śpiew kolęd, który jest czasem czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas wieczerzy wigilijnej uszanujmy piękną  polską tradycję: spożywajmy bezmięsne pokarmy i zachowajmy abstynencję od alkoholu.
 • 15 XII 2019 r. - III niedziela adwentu

  2019-12-15
  1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień kwartalnych modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przez przyczynę Maryi prośmy Boga o to, aby w naszych rodzinach panował duch modlitwy, życzliwości wzajemnej i zgody.
   
  2. Dzisiaj o godz.17.45 Nieszporami i procesją eucharystyczną kończymy Oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali w niej udział, a szczególnie tym osobom, które podjęły baldachim, feretrony i chorągwie.
 • 8 XII 2019 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

  2019-12-08
  1. Dzisiaj przeżywamy XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel.
   
  2. Przeżywamy czas Adwentu, który ma nas duchowo przygotować na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego. W  piątek rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Prof. Paweł Sobierajski, śpiewak operowy i wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jutro o godz.17.15 rozpoczniemy Oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP, codziennie rano o godz. 6 w kaplicy M.B. Rzeszowskiej ma miejsce Msza św. Roratnia z rozważaniem Słowa Bożego. Mamy tyle okazji, aby pogłębić nasze życie religijne i ożywić pobożność, ale musimy sobie postawić pytanie, czy chcemy to uczynić?
 • 1 XII 2019 r. - I niedziela adwentu

  2019-12-01
  1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na godne przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego. Szczególna świeca „roratka” symbolizuje nam Matkę Najświętszą, która ofiarowuje się Bogu i spala dla nas, abyśmy chcieli zatroszczyć się o własne zbawienie. Zapraszamy na roraty; wszystkich codziennie o godz. 6, dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie z opłatkami naszych braci. Staropolskim Bóg zapłać gorąco dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
  Tych, którzy chcieliby jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, zapraszamy codziennie do zakrystii po każdej Mszy św.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.