Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 XI 2019 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

  2019-11-02
  1. Dzisiaj w Liturgii Kościoła wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Nawiedzając świątynie i cmentarze, Bożemu miłosierdziu polecamy naszych zmarłych: krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30. O godz. 18 wieczorna Msza św. 
   
  2. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.00 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.00. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby klasztoru.
 • 1 XI 2019 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych

  2019-11-01
  1.Dzisiaj czcimy Wszystkich Świętych, wśród nich naszych patronów ( od chrztu, bierzmowania, życia zakonnego i naszych ulubionych świętych ), za których szczególnie dziękujemy Bogu i polecamy się ich dalszemu wstawiennictwu. Dlatego w kaplicy przy figurze Maki Bożej zostały na dzisiaj wystawione święte relikwie, które posiadamy w klasztorze, abyście mogli je uczcić i przy nich się modlić.
   
  2. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 sprawowane są Msze św. Nawiedzając cmentarze, Bogu Miłosiernemu polecamy naszych zmarłych: krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy, dzisiaj o godz. 17.45 jutro o godz. 17.15. Przypominamy, że dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Natomiast dzisiaj nie obowiązuje post.
 • 27 X 2019 r. - Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

  2019-10-27
  1. Składamy staropolskie Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe konfesjonały. Do tej pory zebraliśmy 10 tysięcy złotych, potrzebujemy jeszcze 40.000.
   
  2. W środę – 30 X o godz. 17 powitamy w naszym sanktuarium relikwie św. JPII, w ramach ich peregrynacji po parafiach naszej diecezji. O godz. 18 Msza św., podczas której dokonamy poświęcenia nowych konfesjonałów. Relikwie pozostaną u nas 1 dzień i przekazane zostaną do następnej parafii.
 • 20 X 2019 r. - XXIX niedziela zwykła

  2019-10-20
  1.Dzisiaj przeżywamy 93. Światowy Dzień Misyjny. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie pracy misjonarzy. 
   
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na fundusz papieski, ubiegłej niedzieli. Młodzież zebrała kwotę 4200 złotych. 
 • 6 X 2019 r. - XXVII niedziela zwykła

  2019-10-06
  1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej, który papież Franciszek przeznaczył na czas szczególnej modlitwy za misje i ewangelizację. Jedną z form naszego zaangażowania na rzecz naszej misyjności w Kościele może być udział w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice ma miejsce o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 17.50.
   
  2. Dzisiejsza procesja różańcowa o godz. 15 rozpocznie tegoroczne, obchody XIX Dnia Papieskiego, które trwać będą do 16 października. W przyszłą niedzielę 13 października po Mszach św. młodzież franciszkańska zbierać będzie do puszek datki na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II.
 • 29 IX 2019 r. - XXVI niedziela zwykła

  2019-09-29
  1. W związku z Światowym Dniem Serca dzisiaj o godz. 13.00 w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny połączony z możliwością skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich.
   
  2. We wtorek o godz. 17.00 w auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 • 22 IX 20019 r. - XXV niedziela zwykła

  2019-09-22
  1. Od jutra do czwartku włącznie Liturgia Mszy św. i spowiedź w ciągu dnia przeniesione zostają do Oratorium w Centrum, bowiem chcemy dokończyć prace konserwatorskie w kruchcie kościoła, malowanie korytarza przy zakrystii oraz dokonać czyszczenia i impregnacji posadzki w kościele. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
   
  2. We wtorek o godz. 17 w Auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament Bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 • 15 IX 2019 r. - XXIV niedziela zwykła

  2019-09-14
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w Odpuście M.B. Rzeszowskiej. Zachęcamy, abyście często nawiedzali Cudowną Kaplicę Matki Bożej i Kaplicę św. Jana Pawła II. Rodziny polskie i Ojczyzna potrzebują naszej modlitwy.
   
  2. Dzisiaj przypada święto Matki Bożej Bolesnej. Nadto w naszym dekanacie Rzeszów - Fara, na ul. 3 Maja odpust w kościele św. Krzyża.
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość M.B. Rzeszowskiej

  2019-09-12
  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. następujący: 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Od godz. 17 będą miały miejsce powitania pieszych pielgrzymek w kaplicy Matki Bożej. Dzisiejszy, szósty już dzień naszego Odpustu, to dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych Podkarpacia. Słowo Boże głosi Ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii w naszej rzeszowskiej diecezji.
   
  Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godzinie 18. Przed Mszą św. wprowadzenie pocztów sztandarowych i pododdziałów Służb Mundurowych. Sumie Pontyfikalnej z udziałem naszych Księży Biskupów, duchowieństwa władz państwowych i samorządowych oraz pielgrzymów do M.B. Rzeszowskiej, przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Dzisiaj pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.
 • 8 IX 2019 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.

  2019-09-08
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. 
  Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczęliśmy wczoraj wieczorem Maryjnymi Nieszporami, a zakończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach o 18. 
  Odpust, to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Dzisiaj przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami.
   
  2. Po raz drugi w ramach Odpustu, na naszych Ogrodach odbędzie się Piknik Rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci, zabawą, występami zespołów muzycznych i tanecznych. Rozpoczęcie Pikniku o godz. 13, a zakończenie o 16.30 koncertem pt.: „Muzyka Moniuszki w Ogrodach Bernardyńskich” w 200. Rocznicę Urodzin Kompozytora”, w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej, oraz solistów. W programie: pieśni, arie, utwory orkiestrowe Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • 1 IX 2019 r. - XXII niedziela zwykła

  2019-09-01
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską  - Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Od 2009 roku Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczynamy wieczorem 7 września Maryjnym Nieszporami i kończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach. Już dzisiaj chcemy Was gorąco zaprosić do udziału w odpuście. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. 
  Zapraszamy więc już w sobotę 7 września na Nieszpory o 17.30, Mszę św. o 18 i o 19.15 muzyczny koncert w Bazylice. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie Sanktuarium.
   
  2. W przyszłą niedzielę – 8 września, w drugim dniu Odpustu, przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami. W tym dniu o. Metody Kornacki – wieloletni proboszcz naszej parafii i przełożony klasztoru, o godz. 12 odprawi Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa. Polecamy go waszej modlitwie.
 • 25 VIII 2019 r. - XXI niedziela zwykła

  2019-08-25
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W najbliższą sobotę – 31 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt. „Wenecja” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.