Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 18 VIII 2019 r. - XX niedziela zwykła

  2019-08-18
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W piątek 23 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości ku czci błogosławionego księdza Władysława Findysza, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, wyniesionego na ołtarze, zmarłego w 1964 roku.
 • 11 VIII 2019 r. - XIX niedziela zwykła

  2019-08-11
  1.    We czwartek  15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 506 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Kazania będzie głosił o. Piotr Czapliński – Pasjonista, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wymianę dachu na Domu Miłosierdzia w Smotryczu na Ukrainie.  Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.
   
  2.    We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. 
 • 4 VIII 2019 r. - XVIII niedziela zwykła

  2019-08-04
  1.Każda niedziela nazywana jest Małą Paschą, bo jest pamiątką zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. oddajemy cześć trzeciej Osobie Boskiej. W lipcu i sierpniu 1932 roku s. Eugenia Ravasio we Francji, miała objawienie  pierwszej Osoby Boskiej – Boga Ojca Stworzyciela, w którym usłyszała m.in.: „Jestem Oceanem Miłości Miłosiernej. Pragnę, aby ludzie mnie poznali i odczuwali, że jestem blisko każdego”. W tym prywatnym objawieniu zatwierdzonym przez ówczesnego biskupa Grenoble, a w 1989 przez  wikariusza generalnego w Watykanie, biskupa Petrusa Canisiusa usłyszała prośbę, o ustanowienie święta Boga Ojca na pierwszą niedzielę sierpnia. Kult ten powoli rozwija się w Kościele katolickim.
   
  2. Dzisiaj wyrusza na szlak 42 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy z pielgrzymami za pośrednictwem diecezjalnego Radia VIA, które codziennie transmitować będzie nabożeństwa z pielgrzymki.
 • 28 VII 2019 r. - XVII niedziela zwykła

  2019-07-28
  1. Na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy Świętej święcimy samochody na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbieramy ofiary na środki transportu dla naszych misjonarzy.
   
  2. Dzisiaj o godz. godz. 14.00 w Oratorium naszego Centrum będzie miała miejsce Msza Święta i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy Świętej będzie jeszcze możliwość zapisania się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską, do Grupy św. Jana z Dukli. Wszystkich, którym pozwala czas 
  i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
 • 21 VII 2019 r. - XVI niedziela zwykła

  2019-07-21
  1. Dzisiaj od godz. 14.30 do 18 w naszym Bernardyńskim Centrum można zapisać się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Grupy św. Jana z Dukli. W przyszłą Niedziele 28 lipca od godz. 14 w Oratorium w Centrum będzie Msza św. i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy św. będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Wszystkich, którym pozwala czas i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
   
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o kulturę, roztropność i odpowiedzialność. Grzechy nadmiernej prędkości, wymuszania pierwszeństwa i braku uprzejmości wobec pieszych niestety są nagminne. Wielu pieszych czy rowerzystów niespodziewanie w targujących na przejście, grzeszy brakiem wyobraźni i odpowiedzialności za swoje i cudze zdrowie i życie. Pan Bóg głupoty nie usprawiedliwia i od niej nawet św. Krzysztof nie uchroni. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i modlić się za kierowców, na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 • 14 VII 2019 r. - XV niedziela zwykła

  2019-07-14
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14, również w Bernardyńskim Centrum. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy młodzież ale także dorosłych.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 7 VII 2019 r. - XIV niedziela zwykła

  2019-07-07
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe, również w Bernardyńskim Centrum będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zaprasza, o. Rafał Klimas, przewodnik grupy św. Jana z Dukli.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 30 VI 2091 r. - XIII niedziela zwykła

  2019-06-30
  1. Dzisiaj nasza parafia uwielbia Boga za dar kapłaństwa dla naszego współbrata o.  Maksymina Ferenca, który podczas Mszy św. prymicyjnej o godz. 12, dziękuje za to szczególne powołanie. Misja kapłana jest dzisiaj trudna. Polecamy go waszej modlitwie i prosimy módlcie się również o nowe i dobre powołania z naszych rodzin.
   
  2. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy za posługę w naszym Sanktuarium współbraciom, którzy Decyzją Zarządu Prowincji zmienili miejsce pracy. Dzisiaj witamy pośród nas tych, którzy podejmują pracę tutaj, a są to: o. Lucjusz, o. Leon, o. Emil, o. Dominik i br. Ananiasz – zakrystian. Przybyłym współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej naszej Rzeszowskiej Pani i powierzamy ich waszej modlitwie.
 • 23 VI 2019 r. - XII niedziela zwykła

  2019-06-23
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie, o godz. 17.15 Nieszpory z procesją, a o 18 Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i Asystę kościelną: panie do feretronów, panów do baldachimu i chorągwi oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
   
  2. Decyzją Zarządu Prowincji, w tym roku z naszej wspólnoty klasztornej odchodzą współbracia: o. Kazimierz, o. Józef, o. Szczepan, o. Oskar, o. Klemens i br. Wawrzyniec, którzy podejmą pracę i zadania w innych klasztorach w kraju i za granicą. Składamy im serdeczne podziękowania za trud pracy i dobro jakie wnieśli do naszej klasztornej i sanktuaryjnej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz zrozumienia i życzliwości ludzi, do których są posłani. Polecamy ich waszej modlitwie.
 • 16 VI 2019 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  2019-06-16
  1. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.   
   
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
   
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w Mszy św. W naszym sanktuarium porządek niedzielny. W Rzeszowie centralna procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 9.00. przed rzeszowską Farą, a zakończy przy naszej Bazylice około 12. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia z udziału w Mszy św. Procesja nie jest pochodem czy marszem, lecz modlitwą uwielbienia i publicznego wyznania wiary i ekspiacji za bluźnierstwa i znieważania Eucharystii, co w dobie obecnej jest szczególnie ważne.
 • 9 VI 2019 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2019-06-09
  1. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. U nas porządek Mszy św. świąteczny: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18. O 17.30 Nabożeństwo.
   
  2. We wtorek ostatni dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z odczytaniem próśb i uczczenie relikwii świętego.
 • 2 VI 2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2019-06-02
  1. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na rzecz osób i rodzin na Podkarpaciu, które ucierpiały w czasie ostatniej powodzi.
   
  2. W dniach 4 i 5 czerwca (wtorek i środa) od godz.18.00 do 22.00 na Bulwarach Rzeszowskich nad Wisłokiem będą miały miejsce spotkania ewangelizacyjne prowadzane przez Witka Wilka - świeckiego ewangelizatora, min. świadectwa, konferencje i uwielbienie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!
Strony: « Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 44 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.