Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 26 V 2019 r. - VI niedziela wielkanocna

  2019-05-26
  1. Stary Kontynent – Europa, jeśli ma się odrodzić, potrzebuje nawrócenia i duchowych wartości. Bardzo ważne jest, jacy kandydaci zasiądą w euro parlamencie. Nasz głos jest ważny, nie zaniedbajmy głosowania. 
   
  2. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji w dniu 2 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. organizuje zbiórkę do puszek, na rzecz poszkodowanych.
 • 19 V 2019 r. - V niedziela wielkanocna

  2019-05-19
  1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl
   
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na "papieską kremówkę" z okazji Dnia Matki i Dziecka. O godz. 12.15 Eucharystia w kościele Świętego Krzyża a następnie o godz. 14.00 festyn na Rynku.
 • 12 V 2019 r. - IV niedziela wielkanocna

  2019-05-12
  1. Dzisiejsza Niedziela – Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Przy tak zmasowanym ataku na Kościół, trzeba jeszcze goręcej modlić się od odwagę dla chłopców i dziewcząt, w sercu których zrodzi się myśl o powołaniu, aby umieli pójść za tym głosem Boga. Przy tej okazji informujemy, że również nasz zakon przyjmuje kandydatów na kapłanów po maturze, a na braci zakonnych po średniej i zawodowej szkole. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
   
  2. Jutro, 13 maja, dzień pierwszych objawień fatimskich. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Widzimy jak szatan atakuje Kościół i nasze rodziny, posługuje się przewrotnymi ludźmi, którzy w majestacie prawa chcą przyczynić się do deprawacji najmniejszych. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie, a dla błądzących opamiętanie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się jutro po Mszy św. o 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału.
 • 5 V 2019 r. - III niedziela wielkanocna

  2019-05-05
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Inicjatywa narodowego czytania Pisma Świętego ma nam jeszcze bardziej uzmysłowić prawdę, którą już w IV wieku wypowiedział św. Hieronim: „nieznajomość Pisma św., jest nieznajomością Chrystusa”. Największym dokonaniem Hieronima jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych; greckiego i hebrajskiego, na łacinę. Zachęcamy was do czytania Pisma św., zwłaszcza Ewangelii, bowiem kiepskim członkiem wspólnoty Kościoła jest ten, który nie zna idei swojego Założyciela.  
   
  2. W środę 8 maja przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz. 18. Módlmy się w intencji młodzieży o światło Ducha Św. dla nich, oraz by w śród swoich bliskich odnajdywali przykład żywej wiary.
 • 3 V 2019 r. - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2019-05-03
  1. Dzisiaj w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
   
  2. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny oraz Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. 
 • 28 IV 2019 r. - Święto Miłosierdzia Bożego

  2019-04-28
  1. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiejsze Święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: “Miłosierdzie źródłem pojednania”.
   
  2. We wtorek 30 kwietnia przypadają imieniny O. Mariana Wachowicza, który od siedmiu lat posługuje w naszym Sanktuarium, pełni też funkcję wikarego parafii. Dostojnemu Solenizantowi wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro i życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego solenizanta w poniedziałek o godz. 18 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył.
 • 22 IV 2019 r. - Poniedziałek Wielkanocny

  2019-04-22
  1. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego przypadającym w najbliższą niedzielę. Dzisiaj modlitwy nowenny odmówimy o godz. 14.45.
   
  2. Ze względu na Oktawę Wielkanocną, która przedłuża Uroczystość Zmartwychwstania, liturgiczne święto św. Wojciecha - patrona Polski, przeniesione jest na wtorek – 30 kwietnia.
 • 14 IV 2019 r. - Niedziela Palmowa

  2019-04-14
  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna szczególny tydzień w liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni. Najpełniej te dni możemy przeżyć po dobrej spowiedzi świętej.
   
  2. Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do 17, bowiem potem kapłani brać będą udział w liturgii triduum paschalnego. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, kiedy do konfesjonałów przyjdą osoby pracujące za granicą.
 • 7 IV 2019 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2019-04-07
  1.Dzisiaj w naszym sanktuarium i parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. W tym roku naszym rekolekcjom towarzyszą relikwie św. Bernardyna ze Sieny, którego figurę widzimy w prezbiterium. Rekolekcje głosi O. Bolesław Opaliński, który prowadzi peregrynację relikwii po klasztorach naszej bernardyńskiej prowincji.
   
  2. Na bocznych ołtarzach i na półkach za ławkami znajduje się program rekolekcji, gorąco prosimy aby go zabrać do domu i aktywnie uczestniczyć w tych duchowych ćwiczeniach. Przez najbliższe trzy dni rekolekcyjne porządek jest trochę zmieniony  i Msze św. odprawiane będą o godzinie:  6, 7.30, 9, 10.30 i 18.00. Zachęcamy do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek, aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. i wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym zyskać odpust zupełny. Gorąco zapraszamy na stanowe nauki rekolekcyjne: dla grup apostolskich jutro po Mszy św. o godz. 10.30. Nauka stanowa dla kobiet jutro po wieczornej Mszy św., nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie już, ofiary złożone na tacę we wtorek i środę przeznaczone będą na potrzeby wspólnoty klasztoru w Krakowie, gdzie obecnie pracuje O. Rekolekcjonista.
 • 31 III 2019 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-31
  1.We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci Jana Pawła II, w dniu jego odejścia do Domu Ojca,  osobisty sekretarz Ojca św., ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski poświęci Kaplicę św. JPII, do której wniesiemy relikwie świętego – włosy z jego skroni. 
  W dobie, kiedy szatan posługując się złymi ludźmi, bezpardonowo atakuje Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II, twórzmy żywy pomnik wielkiego rodaka. Gorąco zapraszamy:  2 kwietnia we wtorek na godz. 18. Po uroczystości będzie miał miejsce koncert pt. „Totus Tuus”, w wykonaniu kilku Chórów. Tym koncertem wznowimy „Bernardyńskie wieczory muzyczne” w naszej świątyni.
   
  2. Ze względu na ostatnie przygotowania kościoła i kaplicy do tej uroczystości, jutro i we wtorek do godz. 17, Bazylika będzie zamknięta, a Liturgia i spowiedź będą miały miejsce w Oratorium. Natomiast Droga Krzyżowa we wtorek już będzie w Bazylice.
 • 17 III 2019 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-17
  1.Niedziela 17 marca jest niedzielą "Ad Gentes" (Do narodów). Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w ich intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, pracujących w Afryce.

  2. We wtorek przypada uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, na Staromieściu odpust. U nas porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

 • 10 III 2019 r. - I niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-10
  1. 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.
   
  2. 14 marca o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 44 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.