Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość M.B. Rzeszowskiej

  2019-09-12
  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. następujący: 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Od godz. 17 będą miały miejsce powitania pieszych pielgrzymek w kaplicy Matki Bożej. Dzisiejszy, szósty już dzień naszego Odpustu, to dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych Podkarpacia. Słowo Boże głosi Ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii w naszej rzeszowskiej diecezji.
   
  Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godzinie 18. Przed Mszą św. wprowadzenie pocztów sztandarowych i pododdziałów Służb Mundurowych. Sumie Pontyfikalnej z udziałem naszych Księży Biskupów, duchowieństwa władz państwowych i samorządowych oraz pielgrzymów do M.B. Rzeszowskiej, przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Dzisiaj pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.
 • 8 IX 2019 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.

  2019-09-08
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. 
  Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczęliśmy wczoraj wieczorem Maryjnymi Nieszporami, a zakończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach o 18. 
  Odpust, to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Dzisiaj przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami.
   
  2. Po raz drugi w ramach Odpustu, na naszych Ogrodach odbędzie się Piknik Rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci, zabawą, występami zespołów muzycznych i tanecznych. Rozpoczęcie Pikniku o godz. 13, a zakończenie o 16.30 koncertem pt.: „Muzyka Moniuszki w Ogrodach Bernardyńskich” w 200. Rocznicę Urodzin Kompozytora”, w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej, oraz solistów. W programie: pieśni, arie, utwory orkiestrowe Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • 1 IX 2019 r. - XXII niedziela zwykła

  2019-09-01
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską  - Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Od 2009 roku Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczynamy wieczorem 7 września Maryjnym Nieszporami i kończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach. Już dzisiaj chcemy Was gorąco zaprosić do udziału w odpuście. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. 
  Zapraszamy więc już w sobotę 7 września na Nieszpory o 17.30, Mszę św. o 18 i o 19.15 muzyczny koncert w Bazylice. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie Sanktuarium.
   
  2. W przyszłą niedzielę – 8 września, w drugim dniu Odpustu, przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami. W tym dniu o. Metody Kornacki – wieloletni proboszcz naszej parafii i przełożony klasztoru, o godz. 12 odprawi Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa. Polecamy go waszej modlitwie.
 • 25 VIII 2019 r. - XXI niedziela zwykła

  2019-08-25
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W najbliższą sobotę – 31 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt. „Wenecja” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 • 18 VIII 2019 r. - XX niedziela zwykła

  2019-08-18
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W piątek 23 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości ku czci błogosławionego księdza Władysława Findysza, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, wyniesionego na ołtarze, zmarłego w 1964 roku.
 • 11 VIII 2019 r. - XIX niedziela zwykła

  2019-08-11
  1.    We czwartek  15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 506 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Kazania będzie głosił o. Piotr Czapliński – Pasjonista, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wymianę dachu na Domu Miłosierdzia w Smotryczu na Ukrainie.  Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.
   
  2.    We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. 
 • 4 VIII 2019 r. - XVIII niedziela zwykła

  2019-08-04
  1.Każda niedziela nazywana jest Małą Paschą, bo jest pamiątką zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. oddajemy cześć trzeciej Osobie Boskiej. W lipcu i sierpniu 1932 roku s. Eugenia Ravasio we Francji, miała objawienie  pierwszej Osoby Boskiej – Boga Ojca Stworzyciela, w którym usłyszała m.in.: „Jestem Oceanem Miłości Miłosiernej. Pragnę, aby ludzie mnie poznali i odczuwali, że jestem blisko każdego”. W tym prywatnym objawieniu zatwierdzonym przez ówczesnego biskupa Grenoble, a w 1989 przez  wikariusza generalnego w Watykanie, biskupa Petrusa Canisiusa usłyszała prośbę, o ustanowienie święta Boga Ojca na pierwszą niedzielę sierpnia. Kult ten powoli rozwija się w Kościele katolickim.
   
  2. Dzisiaj wyrusza na szlak 42 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy z pielgrzymami za pośrednictwem diecezjalnego Radia VIA, które codziennie transmitować będzie nabożeństwa z pielgrzymki.
 • 28 VII 2019 r. - XVII niedziela zwykła

  2019-07-28
  1. Na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy Świętej święcimy samochody na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbieramy ofiary na środki transportu dla naszych misjonarzy.
   
  2. Dzisiaj o godz. godz. 14.00 w Oratorium naszego Centrum będzie miała miejsce Msza Święta i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy Świętej będzie jeszcze możliwość zapisania się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską, do Grupy św. Jana z Dukli. Wszystkich, którym pozwala czas 
  i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
 • 21 VII 2019 r. - XVI niedziela zwykła

  2019-07-21
  1. Dzisiaj od godz. 14.30 do 18 w naszym Bernardyńskim Centrum można zapisać się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Grupy św. Jana z Dukli. W przyszłą Niedziele 28 lipca od godz. 14 w Oratorium w Centrum będzie Msza św. i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy św. będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Wszystkich, którym pozwala czas i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
   
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o kulturę, roztropność i odpowiedzialność. Grzechy nadmiernej prędkości, wymuszania pierwszeństwa i braku uprzejmości wobec pieszych niestety są nagminne. Wielu pieszych czy rowerzystów niespodziewanie w targujących na przejście, grzeszy brakiem wyobraźni i odpowiedzialności za swoje i cudze zdrowie i życie. Pan Bóg głupoty nie usprawiedliwia i od niej nawet św. Krzysztof nie uchroni. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i modlić się za kierowców, na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 • 14 VII 2019 r. - XV niedziela zwykła

  2019-07-14
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14, również w Bernardyńskim Centrum. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy młodzież ale także dorosłych.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 7 VII 2019 r. - XIV niedziela zwykła

  2019-07-07
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe, również w Bernardyńskim Centrum będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zaprasza, o. Rafał Klimas, przewodnik grupy św. Jana z Dukli.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 30 VI 2091 r. - XIII niedziela zwykła

  2019-06-30
  1. Dzisiaj nasza parafia uwielbia Boga za dar kapłaństwa dla naszego współbrata o.  Maksymina Ferenca, który podczas Mszy św. prymicyjnej o godz. 12, dziękuje za to szczególne powołanie. Misja kapłana jest dzisiaj trudna. Polecamy go waszej modlitwie i prosimy módlcie się również o nowe i dobre powołania z naszych rodzin.
   
  2. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy za posługę w naszym Sanktuarium współbraciom, którzy Decyzją Zarządu Prowincji zmienili miejsce pracy. Dzisiaj witamy pośród nas tych, którzy podejmują pracę tutaj, a są to: o. Lucjusz, o. Leon, o. Emil, o. Dominik i br. Ananiasz – zakrystian. Przybyłym współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej naszej Rzeszowskiej Pani i powierzamy ich waszej modlitwie.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.