Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Pielgrzymka chorych do Matki Bożej Rzeszowskiej

Od 1993 roku w całym Kościele katolickim, w dniu 11 lutego, czyli w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym roku, po raz siedemnasty pochylaliśmy się nad tajemnicą cierpienia i zanosiliśmy nasze modlitwy w intencji osób chorych, a także tych, którzy się nimi zajmują.

Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyła się siedemnasta diecezjalna pielgrzymka chorych, której głównym organizatorem, z woli biskupa ordynariusza, jest Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Od wczesnych godzin rannych w bazylice zaczęły gromadzić się osoby chore i starsze, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Centalnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana przez J. E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego, a także kapłanów, którzy swoją duszpasterską troską w szczególny sposób otaczają chorych i starszych (kapelanów szpitali, domów pomocy społecznej, a także pracowników Caritas). W homilii wygłoszonej w trakcie Mszy świętej do licznie zgromadzonych pielgrzymów, ksiądz biskup mówił o sensie cierpienia, miłości okazywanej osobom chorym i starszym, a także wyrażał słowa uznania i wdzięczności dla wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

Po Mszy świętej miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo chorych na sposób lourdzki, a potem celebracja Sakramentu Chorych.

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.