Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Początek nabożeństw fatimskich
13 maja 2020 r. rozpoczęliśmy sprawowanie nabożeństw fatimskich. W tym dniu obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej z racji rocznicy objawień, które miały miejsce w Fatimie począwszy od dnia 13 maja 1917 r. Najświętsza Maryja Panna ukazała się trojgu portugalskim dzieciom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.
W naszym Sanktuarium o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. z kazaniem a po niej został odmówiony różaniec. Podczas różańca, któremu przewodniczył kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o. Rafał Klimas, przypomniano znaczenie wynagradzania zniewag Maryi przez obchodzenie pięciu pierwszych sobót miesiąca.
Matka Boża ukazała się siostrze Łucji ponownie, po śmierci Franciszka i Hiacynty, w Pontevedra w Hiszpanii 10 grudnia 1925 roku, tym razem z Dzieciątkiem Jezus. W czasie tego objawienia Maryja zwróciła uwagę na swoje Niepokalane Serce otoczone cierniami, a następnie po słowach Jezusa powiedziała: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".
Najświętsza Maryja Panna wezwała do wynagradzania za pięć zniewag przeciwko Niej: przeciw Niepokalanemu Poczęciu, przeciwko Jej Dziewictwu, przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu z jednoczesnym uznawaniem Jej wyłącznie za matkę człowieka, za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie i publicznie wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki, za bluźnierstwa tych, którzy znieważają Maryję bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.
Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie zostało zakończone Apelem Maryjnym.
Autor:KPK / 2020-05-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.