Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Relikwie św. Jana Pawła II
W dniach 30-31 października 2019 r. odbyła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Ta inicjatywa Akcji Katolickiej jest sukcesywnie realizowana w parafiach naszej diecezji.
Relikwie wraz z obrazem Świętego zostały powitane w środę, 30 października o godz. 17.00. Godzinę później bp Kazimierz Górny przewodniczył Mszy św. o św. Janie Pawle II. Kazanie wygłosił o. Andrzej Szczypta. Przypomniał, że wielki papież był w XX wieku jednym z apostołów miłosierdzia Bożego. To on dokonał beatyfikacji i kanonizacji św. Faustyny, on również spełnił wolę samego Chrystusa objawioną s. Faustynie, a mianowicie ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego, zatwierdził Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz zaprosił wszystkich katolików do oddawania czci Zbawicielowi w obrazie Jezusa Miłosiernego.
Św. Jan Paweł II ogłosił w 1980 r. encyklikę o miłosierdziu Bożym „Dives in misericordia”. Kaznodzieja, o. Andrzej zwrócił uwagę, że w tym dokumencie ojciec św. sporo miejsca poświęcił słowom Jezusa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Dlatego tak ważna jest dla chrześcijanina umiejętność przebaczania.
My Bożego przebaczenia doświadczamy przede wszystkim w sakramencie pokuty i pojednania, do którego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej przystępują rzesze wiernych. Potrzebę nieustannego sprawowania tej posługi uświadamiamy sobie przede wszystkich przez fakt, że osłabienie wiary chrześcijańskiej w Europie zaczęło się od zaprzestania indywidualnej spowiedzi.
Po Mszy św. wszyscy udali się do kaplicy św. Jana Pawła II, gdzie bp Kazimierz Górny poświęcił nowe konfesjonały.
Autor:Klasztor / 2019-11-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.