Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Rzeszowska Procesja Różańcowa
edzielę, 6 października 2019 r. odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Wydarzenie to zainaugurowało diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Procesja wyruszyła pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów, a zakończyła się w naszej Bazylice. 
W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej bp Jan Wątroba odprawił Mszę św. i wygłosił kazanie. Nawiązał do książki św. Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy!” Tymi słowami zachęty skierował Jezus do swoich uczniów w Ogrójcu, prosząc ich, by mu towarzyszyli w najważniejszym momencie Jego życia i posługi. Te słowa mobilizują także nas, byśmy nie poddawali się gnuśności zwłaszcza wobec spraw ważnych dla nas i dla naszych bliskich, byśmy nie obawiali się trudności, a z zaangażowaniem realizowali sprawy, które stawia przed nami Bóg.
Bp Jan Wątroba nawiązał także do treści przeczytanej Ewangelii, której Jezus wyjaśnia jaką moc ma wiara, choćby była jak ziarnko gorczycy. Wiara połączona z pokorą jest tą siłą dzięki której owocnie i skutecznie będziemy wypełniać to, co do nas należy, bo wtedy nie będziemy czekać na uznanie ze strony otoczenia.
Autor:KPK / 2019-10-06

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.