Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto Ofiarowania Pańskiego
2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Wspominamy to wydarzenie, gdy Jezus jako niemowlę został przedstawiony w Świątyni Jerozolimskiej. Zgodnie z panującym prawem odbyło się to 40 dni po Jego narodzeniu. Przypomniał o tym o. Zdzisław Makowiecki, który głosił kazania. W momencie ofiarowania Dzieciątka Jezus Bogu starzec Symeon dał świadectwo swojego wytrwałego oczekiwania na przybycie Syna Bożego do Świątyni. Jednocześnie pod natchnieniem Ducha Św. ogłosił, że Niemowlę przyniesione przez Maryję i Józefa jest Zbawicielem wyczekiwanym przez wszystkich ludzi.

2 lutego jest także Dniem Życia Konsekrowanego. To święto zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II w 1997 r. w tym celu, by dać wierzącym okazję do refleksji nad życiem poświęconym Bogu. Swoimi przemyśleniami nad współczesnym życiem zakonnym podzielił się przede wszystkim papież Franciszek: "Pana nie spotykamy wirtualnie, lecz bezpośrednio, spotykając Go w życiu. W przeciwnym razie Jezus staje się tylko pięknym wspomnieniem z przeszłości. Z Jezusem znajdujemy odwagę, by iść naprzód i siłę, by niezłomnie trwać".
Autor:KPK / 2019-02-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.