Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto św. Szczepana
W święto św. Szczepana Mszę św. o godz. 12.00 sprawował bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. On również wygłosił kazanie. Na wstępie zauważył, że cała nasza wiara i miłość są dziś skierowane ku Dzieciątku złożonemu w żłobie. Jest ono szczególnym darem Boga dla nas wszystkich. Dzięki niemu poznajemy prawdę o nas samych tak, że nie musimy szukać jej po omacku. Dziś tę prawdę przeżywamy dzięki Duchowi Świętemu, który udziela nam swoich darów, rad, broni przed złem, sprawia w nas modlitwę.
Taka właśnie mądrość ukazała się w życiu św. Szczepana. Jest ona owocem jego bliskości z Jezusem. "Dbajmy o tę bliskość, - zachęcał bp Jan - o bliskość z Chrystusem, którego dziś widzimy jako Dziecko". Od niej, kontynuował ksiądz biskup, zależą wszystkie nasze relacje. Umacniamy ją, gdy trwamy na modlitwie, adoracji i dziękczynieniu. Dzięki temu nasze odejście z tego świata będzie podobnie jak dla św. Szczepana przejściem do nieba.
W przeddzień święta patrona bp Jana Wątroby zostały mu złożone i wyśpiewane życzenia imieninowe. Sprawowana Eucharystia była też imieninową Mszą św. o. Szczepana Dolańskiego, który jest asystentem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy naszym klasztorze.
Zgodnie z tradycją tego dnia na zakończenie został poświęcony owies.
Autor:KPK / 2017-12-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.