Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość I Komunii św.
W niedzielę, 19 maja odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Przystąpiło do niej 29 dzieci: 13 dziewczynek i 16 chłopców. Mszy św. przewodniczył o. proboszcz Rafał Klimas. Dzieci wraz z rodzicami zostały przywitane przed bazyliką, a następnie w uroczystej procesji weszły do kościoła. 
O. Rafał wspomniał postać św. Jana Pawła II, gdyż w ubiegłą sobotę minęła 99 rocznica jego urodzin. Jan Paweł II zwierzył się podczas jednego ze swoich przemówień, że dzień I Komunii św. był najpiękniejszym dniem jego dziecięcych lat.
Uroczystość I Komunii św. jest świętem całej rodziny, gdyż rodzice włożyli wiele trudu w przygotowanie swoich dzieci na ten dzień. Jednym z owoców takiego przeżywania tego wydarzenia jest wdzięczność, która rodzi się w sercach dzieci. Dobre i szlachetne dziecko jest skarbem dla całej rodziny i dla społeczeństwa.
Podczas Mszy św. odczytano Ewangelię o tym, jak Jezus przekazuje na nowo swoim uczniom przykazanie miłości podczas Ostatniej Wieczerzy. On sam jest źródłem tej miłości, która napełnia serce dziecka w sposób szczególny wtedy, gdy karmi się ono Chlebem eucharystycznym.
Na zakończenie Mszy św. dzieci i ich rodzice podziękowali o. proboszczowi oraz o. Anastazemu Popielowi, który przygotował dzieci do przyjęcia I Komunii św.
Autor:Klasztor / 2019-05-19
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.