Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej
12 września przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W bazylice Wniebowzięcia N.M.P. jest to główne święto i dzień odpustu. Kazania odpustowe głosił ks. Wiesław Matyskiewicz. Zachęcił wiernych do postawienia pytania: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus i Jego Matka? Poszukując odpowiedzi na nie, warto przyjrzeć się życiu codziennemu, czy jest ono podporządkowane Ewangelii.
Główna Msza św. została odprawiona o godz. 18.00 w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i on wygłosił kazanie. Ukazał Maryję jako tę, która całym swoim życiem odpowiedziała na Boże powołanie. Jej postawa wiary jest zaproszeniem skierowanym do chrześcijan, by powtarzali wraz z Nią: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego". W szczególny sposób winno się to realizować poprzez obronę wartości, przede wszystkim poprzez obronę życia nienarodzonych.
W wieczornej Mszy św. uczestniczyli biskupi rzeszowscy: bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Edward Białogłowski, wikariusz Prowincji oo. Bernardynów o. Gwidon Hensel, duchowieństwo diecezji rzeszowskiej, ojcowie bernardyni. Był to zarazem dzień Pielgrzymki Służb Mundurowych.
Przed końcowym błogosławieństwem bp Jan Wątroba zawierzył Maryi miasto Rzeszów i diecezję rzeszowską. Uroczystości odpustowe zakończył koncert zespołu New Life'm i wieczór uwielbienia.
Autor:KPK / 2017-09-12

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.