Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Przygotowaliśmy się do niej, odprawiając nowennę po wieczornej Mszy św. Uroczystość ta ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż Maryja Niepokalana jest patronką Zakonu Braci Mniejszych oraz Prowincji oo. Bernardynów.
Do Bazyliki, gdzie Msze św. sprawowane były według porządku niedzielnego, przybyły rzesze wiernych. Kazania głosił o. Stanisław Szlosek, przelożony klasztoru oo. kapucynów w Sędziszowie Małopolskim. Przypomniał nauczanie Kościoła o grzechu pierworodnym. Matka Boża została uwolniona od niego już w swoim poczęciu. Od tego grzechu uwalnia też sakrament chrztu św. Jest to wielki dar, który przywraca człowiekowi jego godność, a przyjęty z wiarą daje chrześcijaninowi głębokie poczucie wartości.
Mszę św. o godz. 12.00 sprawował bp rzeszowski Jan Wątroba. Podczas tej Eucharystii odbył się obrzęd konsekracji wdów. Uczestniczyło w nim pięć niewiast przygotowanych uprzednio przez o. Rafała Klimasa, który sprawuje nad nimi opiekę duchową.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. jest zarazem pierwszym dniem oktawy, która również jest obchodzona w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Codziennie do 15 grudnia o godz. 17.45 sprawowane są nieszpory maryjne a po nich procesja.
Autor:KPK / 2018-12-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.