Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - A.D. 2019
W niedzielę, 8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej był to dzień odpustu. Jest to także święto patronalne Prowincji oo. Bernardynów oraz całego Zakonu Braci Mniejszych.
Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył bp Kazimierz Górny. W Eucharystii uczestniczyli alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Kazanie wygłosił ks. prof. Paweł Sobierajski, wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach. On również prowadził trzydniowe rekolekcje adwentowe.
Słowo Boże czytane tego dnia przedstawia dwie biblijne sceny oddalone od siebie czasem oraz zupełną odmiennością. Pierwsze z tych biblijnych wydarzeń to dramat ludzi, którzy okazali się niewierni popełniając grzech pierworodny, a drugie to moment zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Do Maryi przyszedł archanioł Gabriel, przynosząc zaproszenie od Boga. Zapewnia przy tym, że nie zabraknie Jej boskiej mocy, uwalnia Ją od lęku wobec tego wszystkiego, czego Bóg od Niej oczekuje. O Bożej mocy świadczy dodatkowo fakt, że Elżbieta, będąc w podeszłym wieku, stała się matką Jana Chrzciciela. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest zaproszeniem, by stale wsłuchiwać się w głos Boga, który szuka człowieka.
Po zakończonej Mszy św. bp Kazimierz dokonał poświęcenia nowej figury Najświętszej Maryi Panny w wirydarzu klasztornym
Autor:KPK / 2019-12-08

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.