Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. Antoniego z Padwy
13 czerwca obchodziliśmy w naszej bazylice uroczystość św. Antoniego z Padwy. Zgodnie z franciszkańską tradycją poprzedziła ją nowenna 9 wtorków. Związane jest to z innym zwyczajem, że mianowicie w każdy wtorek po Mszy św. odprawiamy modlitwy za wstawiennictwem Świętego z Padwy. Tegorocznej nowennie przewodniczył o. Oktawian Jusiak. W każdy wtorek wygłaszał kazanie o Świętym i prowadził modlitwy. O. Oktawian pochodzi z Radecznicy, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego.
Sam dzień poświęcony Świętemu jest obchodzony w naszej bazylice bardzo uroczyście. Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego. Podczas każdej Eucharystii zostały pobłogosławione lilie - symbol obecny na każdym wizerunku św. Antoniego. Szczególne, indywidualne błogosławieństwo zostało udzielone każdemu dziecku obecnemu w świątyni. Kazania podczas tegorocznej uroczystości wygłosił o. Serafin Suda. Po krótce przedstawił życiorys św. Antoniego podkreślając jego wierność Ewangelii oraz gorliwość w jej głoszeniu.
Autor:KPK / 2018-06-13
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.