Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
15 sierpnia obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Matka Boża Wniebowzięta jest patronką naszej parafii. Jej też poświęcona została rzeszowska bazylika. 15 sierpnia był zatem dniem odpustu. Rzesze wiernych przybyły na Msze św., by oddać cześć Maryi Wniebowziętej i zaczerpnąć duchowych łask Bożych za pośrednictwem Pani Miasta Rzeszowa.
Kazania podczas Eucharystii głosił o. Azariasz Hess, nasz parafianin, który obecnie pełni posługę duszpasterską w kościele oo. bernardynów w Krakowie. W głoszonym słowie mówił przede wszystkim o zaufaniu Bogu Najświętszej Maryi Panny i jej postawie  wiary, która stała się powodem jej wyjątkowego wywyższenia. Przedstawił też przykłady osób, które wzorem Matki Bożej poświęciły się Bogu i pod jej opieką przeszły przez życie. W jednym z kazań wspomniał o Ewie Cop, która zmarła w 1988 r., przeżywszy zaledwie 14 lat. Jej grób znajduje się w Rzeszowie na cmentarzu Wilkowyja.
Wieczornej Mszy św. przewodniczył bp Edward Białogłowski. Uczestniczyli w niej kapłani z Dekanatu Rzeszów - Fara. Podczas tej Eucharystii wspomniano w sposób szczególny 505 rocznicę objawienia się Najświętszej Maryi Panny Jakubowi Ado.
Autor:KPK / 2018-08-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.