Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15 sierpnia 2017 r. obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym sanktuarium był to dzień odpustu, gdyż Maryja Wniebowzięta jest Patronką bazyliki oraz parafii. Wspomnieliśmy również Jej objawienie się pobożnemu Jakubowi Ado, które miało miejsce w 1513 r. czyli 504 lata temu. W związku z tym odpust wniebowzięcia jest także dniem pamięci o wszystkich, którzy w jakiś sposób okazali życzliwość naszemu sanktuarium. Za nich - za fundatorów i dobrodziejów - została odprawiona Msza św. o godz. 12.00, której przewodniczył ojciec kustosz Rafał Klimas. Wieczorną Eucharystię natomiat sprawował biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny. Towarzyszyli mu księża z dekanatu Rzeszów - Fara.
Ksiądz Biskup w krótkich słowach przypomniał tę prawdę, że Maryja została wzięta do nieba z duszą i ciałem, ale też z racji 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej prosił wszystkich o modlitwę w intencji ojczyzny. Przypomniał także, że Bazylika Wniebowzięcia NMP jest miejscem, gdzie ojcowie bernardyni poświęcają się w sposób szczególny posłudze sakramentu pokuty i pojednania, i życzył, by wypełniali ją cierpliwie i z wyrozumiałością.
Autor:KPK / 2017-08-15

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.