Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
VII Festiwal Kolęd i Pastorałek
25 stycznia 2020 r. odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Przesłuchania zespołów miały miejsce w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Organizatorem festiwalu jest Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.
W konursie wzięło udział 26 chórów. Przesłuchania odbywały się w bernardyńskim centrum. Wykonania zostały ocenione przez jury w składzie:
  • dr hab. Joanna Glenc prof. Uniwersytetu Śląskiego - przewodnicząca,
  • dr hab. Andrzej Ryłko prof Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,
  • dr Anna Marek-Kamińska Uniwersytet Rzeszowski - dyrektor festiwalu.
Chóry uczestniczył w wieczornej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba. Po Mszy św. zostały ogłoszone wyniki konkursu. W kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych I miejsce zajęły ex aequo Chór Villanella Szkoły Muzycznej I st. - dyr.  Marta Zdrajkowska oraz Zespół Wokalny SOUL z Sanoka – dyr. Monika Brewczak. W kategorii chórów seniorskich dyplom złoty otrzymał Zespół Nowopetriwczanka Nowi Petriwci – dyr. Iwan Gaidyczuk (Ukraina). W kategorii chórów dorosłych I miejsce zajął Chór Canticum Novum z Suszec – dyr. Szymon Cichoń.
Na zakończenie odbył się koncert laureatów.
Autor:KPK / 2020-01-26

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.