Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017, 10-11 IX

  2017-09-11
  W niedzielę, w czwartym dniu odpustu świątynię wypełnili przede wszystkim parafianie i mieszkańcy Rzeszowa. Kazania wygłosił o. Kazimierz Kowalski. Odwołując się do historii, a zwłaszcza do obrony Częstochowy w 1655 r. przypomniał, że Maryja czuwa nad Polską na przestrzeni wieków. Także dziś trzeba prosić o Jej wsparcie w obronie największych wartości.
  Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Wiesław Matyskiewicz obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.
 • Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017, 9 IX

  2017-09-09
  9 września był trzeci dniem Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. O godz. 9.00 zgromadziły się na Mszy św. osoby chore i starsze oraz przedstawiciele grup "Caritas". Eucharystię sprawował ordynariusz rzeszowski, bp Jan Wątroba. W kazaniu nawiązał do życiorysu bł. Anieli Salawy, która pochodząc z małej podkrakowskiej miejscowości była służącą w mieszczańskiej rodzinie w Krakowie. Pod koniec życia lista jej chorób wydawała się nie mieć końca. Jednak jej miłość do Jezusa nie osłabła do końca. Ukazując jej przykład zachęcał bp Jan do godnego niesienia swojego krzyża wraz z Chrystusem. Po Mszy św. została odprawiona adoracja Najświętszego Sakramentu, a o. Rafał Klimas udzielił wszystkim błogosławieństwa lourdzkiego.
 • Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017, 7-8 IX

  2017-09-08
  Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2017 obchodzony jest w 100-lecie objawień fatimskich. Z tą rocznicą związana jest myśl przewodnia: "Moje Niepokalane Serce zwycięży".
 • Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2017 - program

  2017-09-03

  Uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta 7-12 IX 2017

  „Moje Niepokalane Serce zwycięży”

  (100 – lecie objawień fatimskich)
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2017-08-15
  15 sierpnia 2017 r. obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym sanktuarium był to dzień odpustu, gdyż Maryja Wniebowzięta jest Patronką bazyliki oraz parafii.
 • Koncert

  2017-07-29
  Dzisiejszy koncert jest piątym wieczorem muzycznym w Rzeszowie w ramach tegorocznego 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa.
  Jest jednocześnie drugim festiwalowym koncertem, który odbywa się w Bazylice Ojców Bernardynów, na odrestaurowanych i przebudowanych organach w naszym maryjnym sanktuarium u Pani Rzeszowa.
 • Jubileusz 25-lecia kapłaństwa o. Narcyza Klimasa.

  2017-07-23
  23 lipca 2017 r. o. Narcyz Klimas obchodził w naszej bazylice jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. O. Narcyz otrzymał święcenia w dniu 29 czerwca 1992 r. w Jerozolimie. Odbył studia nad historią Kościoła na Papieskim Uniwersytecie "Gregorianum" w Rzymie, gdzie w 1997 r. uzyskał doktorat ze specjalizacją z okresu historii antycznej. W 1996 r. rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w seminarium Kustodii Ziemi Świętej oraz na Papieskim Uniwersytecie "Antonianum" w Rzymie. 20 stycznia 2015 roku o. Narcyz został mianowany profesorem nadzwyczajnym na Fakultecie Nauk Biblijnych i Archeologicznych w Jerozolimie (Studium Biblicum Franciscanum) Uniwersytetu "Antonianum" w Rzymie. Od 1998 r. pełni funkcję Dyrektora Kustodialnego Historycznego Archiwum Kustodii Ziemi Świętej.
 • Zmiany personalne w klasztorze - pożegnanie 4 Ojców zakonnych

  2017-06-22
  Dziś podczas wieczornej Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za wieloletnią posługę w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej 4 Ojcom zakonnym, którzy na mocy decyzji Zarządu naszej zakonnej Prowincji Wniebowzięcia NMP oo. Bernardynów zostali skierowani do pracy w innych klasztorach. Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny. Słowa podziękowania skierował do wszystkich przełożony klasztoru o. Rafał Klimas OFM.
  o. Artur Stępień OFM, o. Władysław Waśko, o. Konstancjusz Makówka OFM, o. Zefiryn Mazur OFM zostali skierowani do pracy w klasztorach: w Jelnej, w Krakowie, w Zakopanem i w Radecznicy.
  Dotychczas w rzeszowskim klasztorze posługiwali jako:

 • Procesja Bożego Ciała w Rzeszowie

  2017-06-15
  Każdego roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną Bożym Ciałem, po uroczystej Mszy św. w kościele farnym po ulicach Rzeszowa odbywa się procesja eucharystyczna, która kończy się przy naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
  Eucharystii i procesji do 4 ołtarzy przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Uczestniczył w niej także J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, duchowieństwo diecezjalne, 7 neoprezbiterów, osoby zakonne, przedstawiciele władz i służb mundurowych, grupy duszpasterskie, dzieci i wielu wiernych.
  Na zakończenie przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem odśpiewaliśmy Te Deum, następnie Ks. Biskup pobłogosławił chleby przygotowane przez cech rzeszowskich cukierników.
  Zaś Pan Jan Budziaszek zaprosił na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
 • Msza św. i konferencja naukowa w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  2017-06-14
    14 czerwca 2017r. Mszą św. w naszej Bazylice pod przewodnictwem Ks. Kanclerza Jerzego Buczka rozpoczęła się Konferencja  naukowa pt. „Wartości podstawą wychowania w rodzinie i szkole”. Wszystkich powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM i zaprosił do modlitwy w intencji młodzieży i dzieci oraz wychowaców i nauczycieli.
  Wykłady naukowe odbyły się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,
  Patronat honorowy objęli:
  JE ks. bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
  Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki
  Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego
  Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator  Oświaty
 • Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy

  2017-06-13
  13 czerwca, w Uroczystość św. Antoniego z Padwy, nasza Bazylika wypełniła się licznie wiernymi, także spoza parafii. W tym dniu w Sanktuarium Pani Rzeszowa przeżywamy odpust ku czci tego wielkiego kaznodziei XIII w. Jest on dla wielu umiłowanym świętym, którego wstawiennictwa bardzo często wzywamy w trudnych życiowych sprawach. Mimo upływu czasu pamięć o nim pozostaje wciąż żywa.
  Eucharystii o godz. 7.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny. Kazania głosił o. Oskar Poździk OFM, były kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy.
 • Msza św. oraz Marsz dla Życia i Rodziny

  2017-06-11
  Dzis w wielu miastach Polski odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny.
  Rzeszowski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął sie w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Inf. Wiesława Szurka, koncelebrowali ją m. in. ks. Jan Kobak, Dziezjalny Duszpasterz Rodzin oraz ks. Daniel Drozd. Wszystkich uczestników powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM.
  Po zakończeniu Eucharystii wszyscy obrońcy życia i chrześcijańskiego modelu rodziny przeszli ulicami Rzeszowa.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.