Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Przyjęcie nowych ministrantów LSO

  2017-06-11
  W czasie Mszy św. o godz. 10.30 o.Artur Stępień OFM, moderator Liturgicznej Służby Ołtarza, przyjął do grona ministrantów 5 chłopców, którzy po odpowiednim przygotowaniu liturgicznym, jako kandydaci, dziś złożyli swoje przyrzeczenia ministranckie i otrzymali pelerynki, by godnie służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
  Ministrantami zostali: Gabriel G., Błażej K, Mateusz K., Krystian B. i Jakub G.
  Gratulujemy rodzicom i nowym ministrantom oraz życzymy, aby posługa liturgiczna umacniała ich wiarę i więź z Bogiem.
 • Prymicyjna Msza św. u M.B. Rzeszowskiej

  2017-06-06
  We wtorek, 6 czerwca, o godz. 18.30 Neoprezbiterzy Diecezji Rzeszowskiej odprawili u stóp Matki Bożej Rzeszowskiej swoją Mszę św. Prymicyjną oraz udzielili wiernym specjalnego błogosławieństwa.
  Zawierzyli swoje kapłańskie posługiwanie Matce Bożej.
  Święcenie kapłańskie siedmiu Neoprezbiterów przyjęło w sobotę 3 czerwca w Katedrze z rąk bp Jana Wątroby.
 • Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

  2017-06-03
  Jak co roku w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyło się czuwanie modlitewne Wspólnot Odnowy w Duchu Św. z naszej rzeszowskiej diecezji. W płomiennej modlitwie uwielbienia oraz o wylanie darów Ducha Św. wzięli udział także ich duszpasterze, którzy o północy odprawili Mszę św.
 • Uroczystość I Komunii św.

  2017-05-21
  21 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w czasie Uroczystej Sumy pod przewodnictwem o. Rafała Klimasa OFM, proboszcza Parafii i kustosza Sanktuarium, ponad 40-cioro dzieci klas III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie przyjęło po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  Przygotowaniem dzieci zajął się ich katecheta o. Anastazy Popiel OFM.
  W Mszy św. uczestniczyły całe rodziny dzieci, krewni oraz wychowawcy poszczególnych klas.
  Na pamiątkę tej ważnej chwili wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki i chlebki.
 • Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

  2017-05-03
  Pod przewodnictem Ks. Biskupa Ordynariusza 24 kwietnia 2017r. w Dębowcu w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po klasztorach męskich Diecezji Rzeszowskiej.
  3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przywitaliśmy jasnogórski obraz w naszym rzeszowskim Sanktuarium uroczyście wnosząc go w procesji. Wraz z wiernymi nasza wspólnota zakonna uczestniczyła w nabożeństwie majowym przed Najśw. Sakramentem i wizerunkiem M.B. Częstochowskiej.
  Wieczorem obraz został przeniesiony do kaplicy klasztornej, gdzie rozpoczęły się modlitwy zakonne.
  Po porannych modlitwach 4 maja przed wizerunkiem umieszczonym ponownie w Sanktuarium mogli modlić się także wierni i nasze grupy duszpasterskie.
 • .

  2017-04-16

  Podobny obrazZ okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
  życzymy wszystkim Parafianom i Pielgrzymom,
  aby przeżycie tajemnic Triduum Paschalnego
  umocniło wiarę, nadzieję i miłość,
  a radość poranka wielkanocnego napełniła serce
  wraz z obfitością łask
  i błogosławieństwem Zmartwychwstałego Jezusa.

   
  Wesołego Alleluja !!!!

  oo.Bernardyni

 • Triduum Paschalne i Wielkanoc

  2017-04-16
  Jak co roku od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Pojednani z Bogiem i ludźmi weszliśmy w obchody Liturgii Triduum Paschalnego.
  W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek liturgii przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. W tym dniu Kościół nie odprawia Mszy św., dlatego odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, przy którym wartę pełniła Straż Grobowa.
  Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, rozpoczęliśmy obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
  W wielkanocny poranek Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. , które transmitowała w tym roku na żywo w odziałach regionalny TVP, przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Wielkopostne Rekolekcje Intronizacyjne Najśw. Serca Pana Jezusa

  2017-04-05
  W dniach 2 - 5 kwietnia 2017r. w naszej bernardyńskiej Parafii Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy Wielkopostne Rekolekcje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa, które prowadzili oo. Redemptoryści: o. Paweł Burda CSsR i o. Andrzej Zając CSsR ze Szczecinka wraz z braćmi klerykami z Tuchowa.
  Rekolekcje zakończyła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego, w czasie której 17 delegacji obrało Jezusa Chrystusa za swego Pana i Króla wypowiadając akty intronizacyjne.
  Jako koncelebransi byli m.in. Ks. Inf. Stanisław Mac, Ks. Inf. Wiesław Szurek, Ks. Stanisław Słowik i inni kapłani diecezjalni oraz zakonni.

  (foto o. Artur Stępień)

 • Droga Krzyżowa i Msza św. Obrońców Życia

  2017-03-23
  W tygodniu modlitw o obronę życia nienarodzonych 23 marca br. członkowie grup duszpasterskich Obrońców Życia i Apostołowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odprawiali Drogę Krzyżową pod przewodnictwem o. Przybysława Majewskiego w intencji wszystkich podjemujących troskę o życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.
  Także w tej intencji wieczornej Eucharystii przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. Jan Kobak, który wygłosił także okolicznościowe kazanie.
 • Jubileusz Odnowy w Duchu Świętym w regionie

  2017-02-18
  W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej 18 lutego br. odbyło się Czuwanie modlitewne z racji rozpoczynającego się Jubileuszu 50-lecia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim.
  W naszej bazylice gościło kilku duszpasterzy i licznie zgromadzeni członkowie ze Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji oraz zainteresowani wierni. Hasłem spotkania były słowa św. Pawła z listu do Efezjan: „Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu” (Ef 6, 18).
  Było to uroczyste dziękczynienie Panu Bogu za dar Odnowy w Duchu Świętym w Kościele, a szczególnie w naszym regionie, któremu towarzyszyły: wspomnienia, świadectwa, uwielbienie i dziękczynienie Panu Bogu za ten piękny Dar od Boga.
 • XXV Światowy Dzień Chorych - Msza św. i sakrament chorych

  2017-02-11
  Z woli św. Jana Pawła II, 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. W naszej diecezji rzeszowskiej centarlne uroczystości XXV Światowego Dnia Chorych odbyły sie w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa.
  O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby.
  Wszystkich chorych oraz Ks.Bpa Ordynariusza, kapłanów, pracowników szpitali oraz wiernych powitał o. Rafał Klimas OFM, kusztosz Sanktuarium.

  Po zakończeniu Mszy św. wszystkich chorych i cierpiących Ks. Biskup oddał pod opiekę Matki Bożej Rzeszowskiej - Uzdrowienia chorych.
  Potem J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem a chorzy mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia.

  Uroczystość była transmitowana przez Katolicie Radio Via oraz Radio Rzeszów dla tych chorych, którzy nie mogli być na niej obecni fizycznie i łączyli się duchowo.
 • Wizytacja kanoniczna

  2017-02-05
  W dniach 2-4 lutego 2017 odbyła się wizytacja kanoniczna naszego Klasztoru oo. Bernardynów w Rzeszowie. Wizytator o. Ezdrasz Biesok OFM został wyznaczony przez Generała naszego Zakonu Braci Mniejszych z Kurii w Rzymie.
  Msza św. wizytacyjna miała miejsce w piątek 3 lutego o godz. 18.30.
Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.