Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Marsz Miłosierdzia i Msza św. w Sanktuarium

  2016-09-11
  W niedzielę, 11 września 2016 r. odbył się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia. Rozpoczął się o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów przy Zamku a zakończył w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, w którym za przejście Bramy Miłosierdzia można codziennie zyskać odpust zupełny, gdyż jest ono w Roku Miłosierdzia kościołem stacyjnym wyznaczonym przez Biskupa Ordynariusza. Marsz prowadził J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski wraz z kapłanami, zakonnikami i zakonnnicami oraz świeckimi przedstawicielami różnych grup pełniących dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących.
  Jego zwieńczeniem była wspólna Eucharystia o godz. 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Frankowskiego z Sandomierza, który przybył wraz z o. Oktawianem Jusiakiem OFM z KUL-u.
  W czasie procesji odpowiednie delegacje niosły relikwie świętych i błogosławionych, których wstawiennictwa przyzywaliśmy w czasie Eucharystii umieszczając relikwiarze wokół ołtarza.
 • Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

  2016-09-11
  W obchody Odpustu M.B.Rzeszowskiej w niedzielę, 11 września o godz. 12.00, wpisała się także Msza św. jubileuszowa z okazji 25 lat kapłaństwa naszych współbraci: o. Azariasza Hessa OFM, kustosza Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej, który pochodzi z naszej parafii, oraz o.Oskara Poździka OFM i o.Serafina Sudy OFM - posługujących od niedawna w naszym rzeszowskim Sanktuarium.
  Dostojni Jubilaci sprawowali dziękczynną Mszę św. i udzielili odpustowego błogosławieństwa zgromadzonym wiernym, których przedstawiciele żłożyli im serdeczne życzenia i kwiaty. Kazanie wygłosił o. Juliusz Chłanda OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Na zakończenie o. Azariasz Hess OFM przekazał do naszego Sanktuarium na ręce kustosza o. Rafała Klimasa OFM cegłę ze świętych drzwi z Watykanu, które Papież otwierał inagurując Rok Milosierdzia.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka młodzieży

  2016-09-10
  W sobotni wieczór, 10 września, w Ogrodach Bernardyńskich przy ołtarzu polowym rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do liturgii, które prowadził ks. Krzysztof Golas i Zespół "Arkadio".
  Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Koncelebrowali duszpastrze młodzieży.
  Wśród młodzieży byli kandydaci do bierzmowania z rzeszowskich parafii, którzy otrzymali Symbole Wiary.
  Chłopcom Liturgicznej Służby Ołtarza zostały nałożone Krzyże. Obecni byli także członkowie oaz.
  Po zakończeniu Eucharysti odbył się ewangelizacyjny koncert.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka chorych

  2016-09-10
  W kolejnym dniu Opustu ku czci M.B. Rzeszowskiej do swojej Matki Miłosierdzia przybyli wszyscy chorzy i cierpiący, by u Niej szukać siły i pociechy.
  Eucharystii, zakończonej adoracją, aktem zawierzenia oraz błogosławieństwem lourdzkim, przewodniczył Ks. Inf. Stanisław Mac.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka Grup Apostolskich

  2016-09-09
  Także 9 września od godz. 17.30 na czuwaniu modlitewnym u Matki Bożej Rzeszowskiej zgromadzili się członkowie różnych grup apostolskich, które działają w parafiach Rzeszowa.
  Następnie wieczornej Eucharystii, opatrzonej licznymi komentarzami, przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny a koncelebrowali duszpastrze przybyłych grup.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół gimnazjalnych

  2016-09-09
  W piątek 9 września podczas Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego nowy rok szkolny inagurowali uczniowie szkół gimnazjalnych. Z terenu parafii najliczniej przybyli gimnazjaliści ze Szkoły Sióstr Prezentek.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka Kół Żywego Różańca

  2016-09-08
  Wieczorem 8 września u stóp M.B. Rzeszowskiej zgromadzili się na wspólną modlitwę Jej czciciele, którzy codziennie rozważają tajemnice różancowe.
  Po wspólnym różancu wieczornej Eucharystii przewodniczył Ks. Inf. Wiesław Szurek w imieniu J.E.Ks.Bp Jana Zająca z Krakowa, który z powodu wypadku drogowego i blokady autostrady nie mógł dotrzeć na czas. Kazania głosił o. Roman Bakalarz, dominikanin.
  J.E.Ks.Bp Jan Zając zaraz po przybyciu pozdrowił pielgrzymów i zapewnił o pamięci modlitewnej w krakowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Odprawił także Mszę św. dla wiernych po której uroczyście została zasłonięta Cudowna Figura Matki Bożej.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół podstawowych

  2016-09-08
  W ramach obchodów Odpustu ku czci M.B. Rzeszowskiej w czwartek na Mszę św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego przybyli uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół podstawowych wraz z pocztami sztandarowymi. Najliczniej pielgrzymowali uczniowie z terenu naszej parafii tj. ze Szkoły Podstawowej Nr 1.
 • ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

  2016-08-30