Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Poświecenie odrestaurowanego Ołtarza Głównego

  2016-06-28
  28 czerwca 2016r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej podczas dziękczynnej wieczornej Mszy św. J.E.Ks.Bp Jan Wątroba dokonał aktu poświęcenia odrestaurowanego Wielkiego Ołtarza z XVII w.
  Po Mszy św. odbył się koncert w wykonaniu Orkiestra Filharmonii Rzeszowskiej pod baturą Tomasza Chmiela, Chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (przygotowanie Bożena Stasiowska-Chrobak) oraz Alicji Ciesielczuk (sopran), Magdaleny Niedbała (mezzosopran).
  Na tę uroczystość przybyło wielu gości spośród duchowieństwa, władz oraz wiernych świeckich.

 • Odpust św. Antoniego z Padwy

  2016-06-13
  Każdego roku 13 czerwca w naszych franciszkańskich świątyniach przezywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. Św. Antoni czczony jest jako cudotwórca i przemożny orędownik u Boga.
  Po każdej Mszy św. był obrzęd poświecenia lilii oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci. Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
  Przed uroczystością trwała 9-cio wtorkowa nowena, którą prowadził o. Marian Wachowicz OFM.
  W dzień odpustu kazania ku czci św. Antoniego wyglosił o. Szczepan Dolański OFM.
 • Msza św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

  2016-06-11
  W ramach VII Mistrzostw Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej zgodnie z planem dziś o godz. 9.00 odbyła się w naszym Sanktuarium Msza św. pod przewodnictewm J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego a w koncelebrze byli obecni duszpastrze KSM-u na czele z ks. Pawłem Tomoniem.
  Ks. Biskup otoczył młodzież KSM i zawodników swoją modlitwą oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa.
 • 25-lecie Samorządu Zawodowego Pielegniarek i Położnych w Rzeszowie

  2016-06-09
  W ramach obchodów 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielegniarek i Położnych w Rzeszowie w dniu 9 czerwca o godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli pracownicy służby zdrowia. Następnie w Hotelu Rzeszów odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń samorządowych oraz Kryształowych Serc.
 • GLORIA IN EXCELSIS DEO – Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

  2016-06-05
  W niedzielę, 5 czerwca Bazylikę oo. Bernardynów w Rzeszowie wypełniła muzyka. Wszystko to za sprawą koncertu „Gloria in excelsis Deo” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej pod dyrekcją Justyny Szela-Adamskiej.
  Wykonane zostały trzy utwory, które łączą słowa „Chwała na wysokości Bogu”.
  Jako pierwsza zaprezentowana została „Gloria” z Mszy IX Cum Jubilo w formie chorału gregoriańskiego.
  Wykonano także „Gloria” Boba Chilcotta i Johna Ruttera, wybitnych, współczesnych kompozytorów brytyjskich.
 • Zjazd Szkolnych Kół Caritas

  2016-06-03
   W tym roku wszystkie spotkania Wiosennych Zjazdów Szkolnych Kół Caritas, w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, odbędą się w Kościołach Stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.
  Na tez wydarzenia złoży się msza św. oraz spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla tych organizacji.
  W Rzeszowie najpierw 31 maja szkolne Koła Caritas spotkały się w Katedrze, a 3 czerwca w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej na Mszy św. pod przewodnictem Ks. Bp Kazimierza Górnego.
 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  2016-06-02
  Przez całą Oktawę Bożego Ciała w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej odbywały się nabożeństwa ze śpiewem Nieszporów, litanią oraz procesją eucharystyczną zakończoną błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Uczestniczyło w nich wielu wiernych, dzieci, asysty procesyjne, osoby zakonne a także Ks. Bp Kazimierz Górny.
  Na zakończnie Oktawy po poświęceniu wianków rozpoczeła się Msza św. konwencka pod przewodnictwewm Ks. Bp Kazimierza Górnego, podczas której w szczególny sposób polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego niedawno na Ukrainie naszego współbrata w Zakonie św. Franciszka śp. - Ks. Abp Herkulana Piotra Malczuka OFM.
 • Uroczysta procesja Bożego Ciała

  2016-05-26
  Tradycyjnie uroczysta procesja eucharystyczna z racji Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczeła się po Eucharystii przy Kościele Farnym w Rzeszowie. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilię. W Eucharystii oraz procesji wzieli udział także: Ks. Bp Kazimierz Górny, kapłani Kurii oraz dekanatów, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz cechów rzemieślników, poczty sztadarowe a także uczniowie szkół katolickich oraz wielu wiernych. Szczególnie licznie ze swymi rodzicami zgromadziły się dzieci, które słały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami.
  Procesja prowadziła do 4 ołtarzy przy których odśpiewano Ewangelie i Suplikacje. Orkiestra Dęta z Zaczernia uświetniła oprawę liturgiczną tej publicznej modlitwy.
  Na zakończnie przy Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odśpiewano dziękczynne Te Deum i Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Następnie z racji święta poświęcił chleby przygotowane przez cechy rzemieślników i Caritas, które wierni mogli zabrać do swych domów.
  Pan Jan Budziaszek zaprosił wszystkich na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
 • I Komunia św

  2016-05-22
  W niedzielę 22 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III z terenu naszej Parafii oraz uczących się w Szkole Podstawowej Nr 1 o. Rafał Klimas OFM, proboszcz i kustosz sanktuarium, udzielił sakramentu I Komunii św..
  Do godnego przyjęcia tego sakramentu 25 dzieci przygotował o. Anastazy Popiel OFM, katecheta.
  W uroczystościach wzieli udział rodzice i krewni dzieci, które przez najbliże dni bedą codziennie przyjmować Pana Jezusa do swoich serc w ramach Białego Tygodnia.
 • Marsz dla Życia i Rodziny

  2016-05-15
  Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie rozpoczął się o godz. 15.00 przy naszym Sanktuarium i kierował się w stornę rynku. Wśród maszerujących niesiono transparenty z napisami tj. „Od poczęcia człowiek”, „Aborcja jest zabijaniem”, „Aborcja boli przez całe życie”, „Poznaj dziewczynę, inwestuj w rodzinę”, „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Mamo, jestem chory, ale nikt nie będzie cię kochał tak, jak ja”. „Chłopak i dziewczyna normalna rodzina”.
  Szczególnym gościem był prof. Bogdan Chazan.
 • Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  2016-05-14
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej miało miejsce czuwanie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Św. działających w Rzeszowie. Czuwanie przed Najśw. Sakramentem obfitowało w modlitwy uwielbienia i śpiewy na chwałę Boga. Zakończyła je Eucharystia o północy.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-05-09
  W maryjnym miesiącu swój Dzień modlitewno-formacyjny przyżywały siostry zakonne. Po adoracji Najśw. Sakramentu konferencję formacyjną wygłosił o. Zefiryn Mazur OFM. spotkanie zakończyła Eucharystia.
Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.