Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pielgrzymka Akcji Katolickiej Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej

  2016-04-30
  W Roku Miłosierdzia odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej, Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W programie było zawiązanie wspólnoty w Ogrodach Bernardyńskich oraz procesja i przejście przez Bramę Miłosierdzia w Sanktuarium, a następnie Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Ks.Bp Jana Wątroby. Wszyscy uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali aktu zawierzenia się Pani Rzeszowa, Matce Miłosierdzia.
 • Msza św. na rozpoczęcie Rajdu Dookoła Polski 2016

  2016-04-29
  W dniach 29.04-06.05.2016 r. (w roku jubileuszowym) Akcja Katolicka organizuje rowerowy Rajd Dookoła Polski 2016, który z założenia jest dziękczynną pielgrzymką chrześcijańską o charakterze religijnym, patriotycznym i turystycznym.
  Rajd rozpoczał się Mszą św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, której przewodniczył ks. Stanisław Potera, koncelebrował m.in. ks. Witold Pazdan, kapelan rajdu.
  Trasa przebiega przez miejsca szczególne w polskiej historii tj. Kałków, Warszawę,Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Gidle, Częstochowę, Kraków Łagiewniki, Lipnicę Murowaną, Tęgoborze, Tuchów i Rzeszów.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-04-11
  11kwietnia br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św.
 • Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia

  2016-04-05
  W tym roku, z racji Oktawy Wielkanocy, w poniedziałek po jej zakończeniu, czyli 4 kwietnia, przypadła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ta uroczystość jest także Dniem Świętości Życia, a tuż po niej obchodzimy także Narodowy Dzień Życia. W czasie wieczornej Mszy św., której przewodniczył o. Przybysław Majewski, duszpasterz parafialnej wspólnoty Adopcji Dziecka Poczętego, bardzo wielu podjeło się tego pięknego dzieła 9-cio miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Kazania na każdej Mszy św. głosił o. Artur Stępień, wikariusz klasztoru.
  We wtorek, 5 kwietnia, w ramach diecezjalnych obchodów XII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie" w naszym Sanktuarium odmówiliśmy Różaniec w intencji Ojczyzny, a wieczornej Eucharystii "O szacunek dla życia w naszej Ojczyźnie" przewodniczył Ks.Inf. Wiesław Szurek, kazanie wygłosił Ks. Jan Kobak z Diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin. Obecni byli także ks. prał. Jan Młynarczyk, ks. Jerzy Buczek, ks. Stanisław Słowik oraz przedstawiciele grup duszpasterskich modlących się i stojących na straży ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich powitał o. Rafał Klimas. kustosz sanktuarium.
  Dzięki diecezjalnemu Katolickiemu Radio Via wielu wiernych łączylo się z nami w modlitwie. • Triduum Paschalne i Wielkanoc

  2016-03-27
  Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Z oczyszczonymi sercami wzieliśmy udział w Liturgii Triduum Paschalnego.
  W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, pilnowanym przez Straż Grobową.
  Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, weszliśmy w obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
  Porannej Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. w Wielkanoc przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Niedziela Palmowa i koncert „Tempus passionis”

  2016-03-20
  Wielki Tydzień rozpoczyna Niedziela Palmowa, w której wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęceniu palm na Placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką, procesji z palmami oraz uroczystej sumie przewodniczyły o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium. W tym dniu odczytujemy w liturgii opis Męki Pana Jezusa.
  Oo Mszy św. wieczornej odbył się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych.
 • XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

  2016-03-19
  W sobotę 19 marca 2016r. Mszą św o godz. 8.00 pod przewodnictwem Ks.Bpa Ordynariusza Jana Wątroby rozpoczął się w Rzeszowie XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego. Po zakończeniu Eucharystii odbyły się obrady w Urzędzie Wojewódzkim.
 • Rekolekcje wielkopostne

  2016-03-16
  Od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy (13-16 marca br) w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym szczgólnym Roku Miłosierdzia Bożego do nawrócenia i powrotu do miłosiernego Ojca prowadził nas Ks. dr. Jerzy Buczek, kanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej, który wygłaszał nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Ponadto od poniedziałku do środy po wieczornej Eucharystii były także nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn i grup apostolskich. We wtorek wielu skorzystało z sakramentu Bożego miłosierdzia, gdyż był to dzień spowiedzi rekolekcyjnej.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-03-14
  14 marca br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Całość koordynował ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych. Szczególnym gościem był J.E.Ks.Kazimierz Górny, któremu siostry złożyły zycze
 • Imieniny J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego

  2016-03-04
  3 marca w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Kazimierza, królewicza, w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej wieczornej Eucharystii przewodniczył solenizant J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, pierwszy Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
  We Mszy św uczestniczyli liczni kapłani zakonni i diecezjalni, na czele z Ks. Inf. Wiesławem Szurkiem i Ks. Kanclerzem Jerzym Buczkiem, siostry zakonne i wierni świeccy. Obecni byli przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw. Homilię wygłosił Ks Jerzy Buczek.
  Kończąc Mszę św. Ks. Biskup podziękował wszystkim za modlitwę i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
  Po Eucharystii uczestnicy uroczystości złożyli Solenizantowi życzenia imieninowe w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym, gdzie także był poczęstunek dla wszystkich.
 • Droga Krzyżowa ulicami miasta i Msza św.

  2016-02-12
  Co roku w piątek po Środzie Popielcowej od 1993r ulicami Rzeszowa odbywa się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dnia 12 lutego 2016r. uczestniczyło w niej ok 8.000 wiernych, a modlitwie przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba.
  Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów. Wszystkie rozważania przygotował ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor i koordynator diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
  Ostatnia 14 stacja miała miejsce przy Bazylice Ojców Bernardynów. Na zakończenie ok. godz. 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego. Wszystkich powitał o. Artur Stępień OFM, wikary klasztoru.
  Mszę św. transmitowało Katolickie Radio Via.
 • XXIV Światowy Dzień Chorych

  2016-02-11
  Co roku 11 lutego, gdy przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z woli św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. W naszej diecezji rzeszowskiej centarlne uroczystości zawsze miają miejsce w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa.
  O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. W koncelebrze był także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, ks. Dziekan Władysław Jagusztyn, kapłani i zakonnicy, kapelani. W Mszy św. uczestniczyły także siostry zakonne,  Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Józef Wręczycki OFM.
  Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
  Po zakończeniu Eucharystii wszystkich chorych i cierpiących poleciliśmy  wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej, Matki Miłosierdzia.
  Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem a chorzy mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia.

  Uroczystość była transmitowana przez Katolicie Radio Via oraz Radio Rzeszów więc wielu chorych mogło się łaczyć z nami także duchowo.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.