Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Stan epidemii - 24.03

  2020-03-24
  Zgodnie z prośbą papieża Franciszka oraz komunikatem abp Stanisława Gądeckiego 25 marca o godz. 12.00 odmówimy w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej

  Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne, za zmarłych oraz modlitwę:
   
  „Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
  Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
  Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

  Zachęcamy do odmówienia tych modlitw w domu oraz do łączności duchowej i przez internet: KAMERKA
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 20.03

  2020-03-20
  Posługę w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pełnimy wg zwykłego porządku nabożeństw. Dodatkowo odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz różaniec o godz. 20.30 zgodnie z wcześniejszymi informacjami.
  Zachęcamy do łączności duchowej i przez internet.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 19.03

  2020-03-19
  Papież Franciszek zaproponował wszystkim, którzy pozostają w domach i nie mogą przyjmować komunii św. podczas Eucharystii, tę modlitwę:

  „Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca, które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności. Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości, pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca. W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie”.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 17.03

  2020-03-17
  W sytuacji zagrożenia epidemicznego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej modli się wspólnota klasztoru OO. Bernardynów z Siostrami Prezentkami w intencji ochrony przed chorobami, za osoby chore i posługujące chorym, o pokój serca i łaskę nawrócenia.

  Codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej:

  godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego (KAMERKA),

  godz. 20.30 - różaniec (KAMERKA).

  W każdy czwartek przy ołtarzu głównym:

  po Mszy św. o godz. 9.00 - modlitwy do św. Szymona z Lipnicy, patrona chorych w czasie epidemii (KAMERKA).

  Zachęcamy do łączności duchowej i modlitewnej oraz przez internet.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 16.03

  2020-03-16
  MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY
   
  Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.
  Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.
  Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.
  Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im z poświęceniem.
  Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.
  Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie.
   
  Św. Szymonie z Lipnicy, nasz Patronie i Orędowniku chorych i cierpiących w czasie epidemii,  módl się za nami!

  Amen.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 15.03

  2020-03-15
  Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy, bernardyna żyjącego w latach 1438-1482. Odszedł do Boga podczas epidemii cholery w Krakowie, która trwała od lipca 1482 r. do stycznia 1483 r. Zaraz po jego śmierci odnotowano 377 przypadków uzdrowień i łask za jego wstawienictwem. Jest patronem chorych w czasie epidemii.

  Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże,                       zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże,
  Duchu Święty, Boże,
  Święta Trójco, jedyny Boże.
   
  Święta Maryjo,                                 módl się za nami,
  Święty Szymonie z Lipnicy,                módl się za nami,
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 14.03

  2020-03-14
  W obliczu zagrożenia epidemicznego wspólnota OO. Bernardynów w Rzeszowie oraz Siostry Prezentki modlą się codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej:

  Godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Godz. 20.30 różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby chore i posługujące chorym, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Ze względu na zagrożenie zakażeniem modlitwa odbywać się będzie bez obecności wiernych świeckich w Bazylice.

  Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności oraz przez internet.
   
  Kliknij tu:
   
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 13.03

  2020-03-13


  Diecezja rzeszowska informuje na swojej stronie internetowej o dyspensie udzielonej w związku z koronawirusem:
   

  www.diecezja.rzeszow.pl/2020/03/dyspensa-biskupa-rzeszowskiego/

  Zachęcamy do czytania komunikatów na stronie naszej diecezji:

  www.diecezja.rzeszow.pl

 • XXVIII Światowy Dzień Chorego

  2020-02-11
  11 lutego 2020 r. obchodziliśmy XXVII Światowy Dzień Chorego. Orędzie na ten dzień napisane przez papieża Franciszka zostało zatytułowane: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).
  W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona o godz. 9.00 Msza św. w intencji osób chorych. Było to główne wydarzenie tego dnia w diecezji rzeszowskiej. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji bp Jan Wątroba. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni chorzy i osoby w podeszłym wieku, a także przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego, dyrektorzy szpitali, kapelani szpitali oraz osoby posługujące ludziom chorym.
 • VII Festiwal Kolęd i Pastorałek

  2020-01-26
  25 stycznia 2020 r. odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Przesłuchania zespołów miały miejsce w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Organizatorem festiwalu jest Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.
 • Wielka tajemnica wiary - Boże Narodzenie

  2019-12-25
  Hasło duszpasterskie obecnego roku liturgicznego brzmi: "Wielka tajemnica wiary". Jest to pierwszy rok trzyletniego cyklu "Eucharystia daje życie".
  Zapraszamy do przeczytania rozważania na stronie internetowej Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej:

  wzdk.pl

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego A.D. 2019

  2019-12-24
  Drodzy Bracia i Siostry!
  Stoimy w przededniu Roku Pańskiego 2020, w którym przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wśród licznych Jego wypowiedzi o Bożym Narodzeniu znaleźć możemy takie słowa:

  W Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie, a w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem. Każdego dnia zostajemy wezwani, aby nieść światu orędzie Betlejem — ogłaszać «radość wielką»: Odwieczne Słowo, «Bóg z Boga i Światłość ze Światłości», stało się ciałem i zamieszkało między nami.
  Nowo narodzone Dziecię, bezbronne i całkowicie zależne od opieki Maryi i Józefa, zawierzone ich miłości, jest całym bogactwem świata. Ono jest dla nas wszystkim!

  Wspólnota Klasztoru Ojców Bernardynów życzy Wam, drodzy Bracia i Siostry, aby głębia tej prawdy była żródłem radosnego i pogodnego przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz każdego dnia Roku Pańskiego 2020!
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.