Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Paczki na Boże Narodzenie

  2019-12-18
  Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniach 17-18 gudnia 2019 r. zespół "Caritas" działający przy naszej parafii przekazał paczki rodzinom, którymi się opiekuje. Rozdano ponad tonę różnych produktów. W przygotowaniu paczek dla osób starszych pomagała młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Obdarowano nimi 60 osób.
  im. Ambrożego Towarnickiego
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - A.D. 2019

  2019-12-08
  W niedzielę, 8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej był to dzień odpustu. Jest to także święto patronalne Prowincji oo. Bernardynów oraz całego Zakonu Braci Mniejszych.
 • Wizytacja prowincjalna

  2019-12-06
  W dniach 4-6 grudnia 2019 r. ojciec prowincjał Teofil Czarniak przeprowadził w naszym klasztorze wizytację. Taka wizytacja odbywa się raz na trzy lata. Jej celem jest poznanie życia duchowego zakonników oraz wspólnoty a także posługi duszpasterskiej w sanktuarium.
 • 20-lecie samorządu województwa podkarpackiego

  2019-11-26
  26 listopada 2019 r.  o godz. 8.00 bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, odprawił w naszej Bazylice Mszę św. z okazji 20-lecia samorządu województwa podkarpackiego.
  Eucharystia była okazją do podkreślenia wagi służba publicznej i potrzeby odpowiedzialności za dobro wspólne, które zostało powierzone ludziom. „Cieszymy się sukcesami i warto je pokazać – mówił bp Jan. Nade wszystko trzeba za nie dziękować Bogu, ale też wyrazić wdzięczność ludziom, którzy po reformie administracyjnej kraju podjęli odpowiedzialność za swoją ojczyznę w wymiarze lokalnym”. 
 • Relikwie św. Jana Pawła II

  2019-11-01
  W dniach 30-31 października 2019 r. odbyła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Ta inicjatywa Akcji Katolickiej jest sukcesywnie realizowana w parafiach naszej diecezji.
 • Pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka

  2019-10-09
  W dniu 7 października 2019 r. w naszej rzeszowskiej w Bazylice Wniebowzięcia NMP odbył się pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka, misjonarza. Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów zakonnych i diecezjalnych, rodzinę i znajomych Zmarłego oraz licznych wiernych, głównie z Jasionki - rodzinnej parafii zmarłego.
  Eucharystii przewodniczył o. bp Damian Muskus. 
 • Rzeszowska Procesja Różańcowa

  2019-10-06
  edzielę, 6 października 2019 r. odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Wydarzenie to zainaugurowało diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Procesja wyruszyła pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów, a zakończyła się w naszej Bazylice.
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2019-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. 
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2019-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Msze św. sprawowane były w Bazylice według porządku niedzielnego. Słowo Boże głosił ks. dr hab. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. W swoich kazaniach wyjaśniał biblijnego wyrażenia „miasto Boga”. Pojawia się ono zarówno w Starym jaki i Nowym Testamencie. Miasta, których mieszkańcy przyjęli wezwanie do nawrócenia, ocalały, jak np. Niniwa. Zniszczeniu uległy miasta, których mieszkańcy odwrócili się od Boga – np. Sodoma i Gomora. Maryja pełni szczególną rolę w budowaniu „miasta Boga”, ponieważ Ona całą sobą przyjęła i spełniła wolę Bożą.
  Główna Msza św. Odpustu Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 11 IX

  2019-09-12
  11 września do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli chorzy, osoby w podeszłym wieku oraz parafialne zespoły „Caritas”. Uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował bp Kazimierz Górny. W koncelebrze uczestniczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 10 IX

  2019-09-11
  We wtorek, 10 września pielgrzymowali do Matki Bożej Rzeszowskiej uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. W południe uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. dr Grzegorz Wójcik. Liturgię przygotowała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Konarskiego.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 9 IX

  2019-09-10
  W drugim dniu Odpustu Matki Bożej Rzeszowskiej do Pani Rzeszowa pielgrzymowały szkoły podstawowe. Uczniowie i ich nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00. Przewodniczył jej ks. Mariusz Siódmiak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza. W wygłoszonym kazaniu przekazał trzy myśli.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.