Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza żałobna

  2010-04-10
  Dzisiaj naszą Ojczyzną wstrząsnęła wiadomość o katastrofie rządowego samolotu wiozącego przedstawicieli władz Rzeczypospolitej Polskiej na uroczystości 70. rocznicy mordu w Katyniu. W wypadku zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także 87 innych pasażerów (ministrów prezydenckich, posłów, senatorów, duchownych i wojskowych) oraz 7 członków załogi.
 • Włoskie ogrody

  2010-04-07
  Rozpoczęły się prace związane z budową ogrodów przy klasztorze ojców bernardynów w Rzeszowie. W 2006 r. Rada Miasta zwróciła zakonnikom plac, zabrany im niegdyś przez władze PRL. Zakonnicy chcą na nim zbudować podwieszane ogrody w stylu włoskim. 
 • Procesja rezurekcyjna

  2010-04-04
  Po czterdziestodniowym okresie wielkopostnych modlitw, umartwień i zadumy, w naszych kościołach rozbrzmiewa dzisiaj radosne "Alleluja". Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i szatana. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Życzenia wielkanocne

  2010-04-03

  Drodzy Sympatycy naszego Sanktuarium!

  Niech Zmartwychwstały Pan opromienia ciemności Waszych serc blaskiem Swojej miłości! 

  Niech w codziennym życiu daje Wam doświadczać tajemnicy Paschy!

  Niech Was przepełnia radością i nadzieją i wskazuje jasną drogę do Domu Swojego Ojca! 

  Błogosławionych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

  OO. Bernardyni

 • Wielka Sobota

  2010-04-03
  Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego, w którym zaduma miesza się z uczuciem radości. Zaduma towarzyszy modlitewnemu czuwaniu przy Chrystusie spoczywającym w grobie, ale serca przepełnia już radość, bo przecież Pan Życia i Śmierci spoczywa tam tylko przez chwilę.
 • Wielki Piątek Męki Pańskiej

  2010-04-02
  Od wczesnych godzin rannych w naszej Bazylice trwała dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy, a także spowiedź. Podobnie jak w dniu wczorajszym, do grona spowiedników dołączył dzisiaj Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Kazimierz Górny, który słuchał spowiedzi przez kilka godzin.
 • Wielki Czwartek

  2010-04-01
  Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna w Kościele powszechnym Święte Triduum Paschalne, w czasie którego celebrowane są najważniejsze tajemnice naszej wiary. W kościele OO. Bernardynów w Rzeszowie uroczystej Mszy świętej przewodniczył kustosz tutejszego Sanktuarium o. Rafał Klimas, a towarzyszyli mu ojcowie pracujący w klasztorze oraz goście: ks. kanonik Józef Pałęga oraz o. Azariasz Hess OFM z Rzymu. 
 • Wielki Tydzień w Sanktuarium Pani Rzeszowa

  2010-03-27
  Kończy się okres Wielkiego Postu. Poprzez przystępowanie do Sakramentów Świętych i uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego pragniemy się przygotować do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielkim Tygodniu w naszej Bazylice posługa liturgiczna sprawowana będzie według następującego porządku...
 • XIX Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny

  2010-03-27
  Co roku, w sobotę poprzedzającą Wielki Tydzień,  w Rzeszowie ma miejsce Wojewódzki Sejmik Rehabilitacyjny organizowany przez Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundację Caritas. Celem spotkania jest dyskusja nad różnymi formami pomocy osobom niepełnosprawnym.
 • VI Narodowy Dzień Życia

  2010-03-24
  W przeddzień uroczystości Zwiastowania Pańskiego nasza Bazylika gościła obrońców życia ludzkiego, którzy przybyli, aby za wstawiennictwem Pani Rzeszowa prosić dobrego Boga o ochronę ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie. Pielgrzymka odbyła się w ramach VI Narodowego Dnia Życia.
 • Rocznica śmierci ppłk Łukasza Cieplińskiego

  2010-03-01
  Dzisiaj w naszej Bazylice miała miejsce uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J. E. ks. bp Kazimierza Górnego odprawiona z okazji uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamięci ppłk. Łukasza Cieplińskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Uroczystość odbyła się w 59. rocznicę mordu dokonanego przez reżim komunistyczny na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
 • Spotkanie z egzorcystą

  2010-02-23
  W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościołach został odczytany fragment Ewangelii opisujący kuszenie Jezusa na pustyni. Ten właśnie tekst stał się dla nas zachętą do podjęcia kolejnego tematu w ramach katechez audiowizualnych. Dzisiejsze spotkanie z egzorcystą Diecezji Rzeszowskiej ks. Jackiem Goleniem nosiło tytuł "Pokusa, dręczenie, opętanie". Ksiądz egzorcysta opierając się na nauczaniu Kościoła i swoim doświadczeniu omówił te trzy formy działania złych duchów w życiu ludzkim.
Strony: « Poprzednia 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.