Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Niezwykłe świadectwo nawrócenia

  2010-02-21
  W ramach cyklu katechez audiowizualnych dzisiaj w naszej Bazylice miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Dokowiczem, nawróconym dziennikarzem i operatorem filmowym. Leszek podzielił się ze zgromadzonymi historią swojego życia z daleka od Boga, a także nawróceniem, jakie rozpoczęło się w trakcie imprezy "techno", na której nasz gość miał przejść inicjację satanistyczną.
 • Zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej

  2010-02-19
  W pierwszy piątek Wielkiego Postu ulicami Rzeszowa przeszła droga krzyżowa pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego. Nabożeństwo rozpoczęło się o 18.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary stalinizmu na placu Śreniawitów obok zamku. Następnie ulicami miasta uczestniczy nabożeństwa przeszli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie na zakończenie sprawowana była Msza święta.
 • Dzień Chorego

  2010-02-11
  W 1992 r. Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II ustanowił w Kościele powszechnym Światowy Dzień Chorego wyznaczając jako datę obchodów dzień 11 lutego. Dzisiaj, po raz osiemnasty główna celebracja liturgiczna w Diecezji Rzeszowskiej była sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Rekolekcje stanowe dla wdów i wdowców

  2010-02-10
  "Miłość silniejsza niż śmierć". Pod takim hasłem w dniach od 7 do 11  lutego odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pierwsze w Diecezji Rzeszowskiej stanowe rekolekcje dla wdów i wdowców. Prowadził je o. Wiesław Łyko ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, krajowy moderator wdów konsekrowanych.
 • Rozpoczęcie prac renowacyjnych

  2010-02-03
  Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczyna się kolejny etap prac renowacyjnych. Planowane jest odnowienie kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, kaplicy Jezusa Cierpiącego, zabytkowej ambony w nawie głównej, stalli w prezbiterium, alabastrowych pomników grobowych rodu Ligęzów, a także organów. Pracami konserwacyjnymi zostanie objęta najpierw kaplica Matki Bożej wraz z łaskami słynącą figurą Madonny z Dzieciątkiem Jezus.
 • Dzień Życia Konsekrowanego

  2010-02-02
  Od 1997 roku z woli Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, każdego 2 lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Kościół chce w ten sposób podziękować Bogu za dar życia tych osób, które przez złożone śluby zakonne poświęcają się Mu na całkowitą służbę. W tym dniu obchodzimy też święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. 
 • Kapłańska adoracja

  2010-01-28
  W czwartkowy wieczór w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej na Adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadzili się kapłani Dekanatu Rzeszów-Fara. Wspólna modlitwa rozpoczęła się o 19.30, a przewodniczył jej kustosz Sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Głównym motywem rozważań były słowa Ojca świętego Benedykta XVI i postać św. Jana Marii Vianneya, patrona roku kapłańskiego.
 • Magia, wróżby, talizmany...

  2010-01-26
  Po ponad miesięcznej przerwie w naszej Bazylice odbyła się dzisiaj kolejna katecheza audiowizualna. Głównym gościem spotkania był Andrzej Wronka, specjalista w dziedzinie apologetyki chrześcijańskiej i błędnych ruchów religijnych. Tym razem podjęliśmy temat "Magia, wróżby, talizmany...". 
 • Zakończenie kolędy

  2010-01-16
  Dzisiaj zakończyliśmy składanie wizyt duszpasterskich osobom zamieszkującym naszą parafię. Kolęda rozpoczęła się w poniedziałek 4 stycznia i trwała prawie dwa tygodnie. Jako duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pracujący też dla parafii Wniebowzięcia NMP istniejącej od 30 lat przy naszym kościele, pragniemy podziękować za przyjęcie nas i serdeczną atmosferę podczas składanych wizyt.
 • Pierwsza rocznica strony internetowej

  2010-01-15
  Dokładnie rok temu, dnia 15 stycznia wieczorem, światło dziennie ujrzała nowa wersja strony internetowej naszego Sanktuarium. Zaktualizowana i przystosowana do nowych potrzeb strona internetowa od razu spotkała się z miłym przyjęciem i pozytywnymi reakcjami osób ją odwiedzających.  
 • Koncert kolęd

  2010-01-06
  Dzisiaj w naszej Bazylice odbył się koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara z Rzeszowa. Koncert rozpoczął się o 17.30. Młodzi artyści tworzący chór i orkiestrę zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. 
 • Wizyta kolędowa u Bernardynów

  2010-01-05
  Jutro w kościołach w Polsce obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną świętem Trzech Króli. Wspominamy pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus. W związku z tym w rzeszowskim klasztorze Bernardynów odbyła się dzisiaj wizyta kolędowa. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.