Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pierwsza komunia święta

  2009-06-07
  Nasza rzeszowska Bazylika gościła dzisiaj szczególnie miłych gości. W czasie Mszy świętej o godzinie 10.30 dziewięcioro dzieci klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Rzeszowie, a w samo południe czterdzieści sześciowo dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza po raz pierwszy w życiu przyjęło Komunię świętą.
 • Prymicje u Matki Bożej

  2009-06-02
  W sobotę, 30 maja dwunastu diakonów Diecezji Rzeszowskiej przyjęło w katedrze święcenia kapłańskie. W niedzielę neoprezbiterzy sprawowali swoje pierwsze Msze święte w rodzinnych parafiach, a dzisiaj gościli u Matki Bożej Rzeszowskiej. W naszym Sanktuarium sprawowali oni uroczystą Mszę świętą prymicyjną.
 • Przyjęcie nowych ministrantów

  2009-05-31
  Przy naszej Bazylice istnieje Liturgiczna Służba Ołtarza. Obejmuje ona ministrantów i lektorów, którzy poprzez posługę przy ołtarzu, a także czytanie Słowa Bożego w czasie Eucharystii służą Chrystusowi i pomagają kapłanom w sprawowaniu świętych obrzędów.
 • Przetarg

  2009-05-28
  W dniu 27 maja 2009 r. upłynął termin na składanie ofert w ramach postępowania przetargowego przeprowadzonego zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego (niepodlegającego przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych) na wyłonienie Generalnego Wykonawcy dla zadania pn. „Zabytkowy konwent OO. Bernardynów w Rzeszowie z ogrodami i centrum religijno-kulturowym”
 • Pogrzeb O. Jana Kapistrana OFM

  2009-05-20
  W dniu dzisiejszym miał miejsce pogrzeb zmarłego kilka dni temu o. Jana Kapistrana Banacha OFM. Trumna z ciałem zmarłego została przywieziona do Bazyliki przed godziną 10.00. Ojciec kustosz Rafał Klimas w towarzystwie współbraci z rzeszowskiego klasztoru wprowadził doszesne szczątki zmatego do kościoła, a o 11.30 przewodniczył jutrzni w jego intencji.
 • Jubileuszowa wizytacja

  2009-05-18
  W tym roku Zakon Braci Mniejszych obchodzi wielki jubileusz 800 lat zatwierdzenia pierwszej reguły zakonnej. Z tej okazji klasztory bernardyńskie przeżywają okolicznościową braterską wizytację. W naszym rzeszowskim klasztorze wizytacja ta miała miejsce w dniach od 17 do 19 maja, a przeprowadził ją ojciec definitor Kajetan Kowalski OFM.
 • Śp. O. Jan Kapistran Banach OFM (1931-2009)

  2009-05-17
  Z bólem serc informujemy, że w niedzielę, w Godzinie Miłosierdzia odszedł do Pana nasz Współbrat O. Jan Kapistran Banach OFM.  Ojciec Jan Kapistran urodził się 18 października 1931 r. w Kondratach, małej wsi na Lubelszczyźnie. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w prowadzonym przez OO. Bernardynów Kolegium Serafickim w Radecznicy. W osiemnastym roku życia wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Prowincji OO. Bernardynów.
 • Bierzmowanie

  2009-05-16
  W dniu dzisiejszym nasza Bazylika gościła młodzież szkół średnich z terenu parafii, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przygotowali katecheci: o. Przybysław Majeski OFM (młodzież z liceum) oraz o. Hieronim Staroń OFM (młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF)
 • Nowy obraz Miłosiernego Jezusa

  2009-04-19
  Kilka tygodni temu z korytarza Męki Pańskiej w naszej Bazylice dokonano zuchwałej kradzieży obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten umieszczony był na ołtarzu, przy którym gromadziło się wielu wiernych. Pomimo działań Policji i akcji informacyjnej lokalnych mediów nie udało się go odzyskać.  
 • Wielki Jubileusz Franciszkański

  2009-04-16
  W roku 2009 Franciszkanie na całym świecie obchodzą jubileusz 800 lat zatwierdzenia przez papieża Innocentego III pierwszej reguły zakonnej. Z tej okazji dnia 16 kwietnia ojcowie i brat pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w czasie wieczornej Eucharystii odnowili swoje zakonne śluby. Uroczystości jubileuszowe w naszym Sanktuarium będą trwały do października.
 • Msza Rezurekcyjna

  2009-04-12
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 w naszym Sanktuarium rozpoczęła się procesja rezurekcyjna. Przewodniczył jej J. E. Ks. Bp. Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej. Przy dźwięku dzwonów, huku wystrzałów i śpiewach liczna asysta procesyjna z kapłanami i wiernymi przeszła wokół kościoła sanktuaryjnego. 
 • Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

  2009-04-11
  Kochani! Obchodzimy dzisiaj największą uroczystość dla Wszystkich chrześcijan - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jak pisze święty Paweł bez zmartwychwstania Chrystusa nasza wiara byłaby daremna. W tym dniu, my duszpasterze pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan opromienia ciemności Waszych serc blaskiem Swojej miłości, niech w codziennym życiu daje Wam doświadczać tajemnicy Paschy, niech Was przepełnia radością i nadzieją, wskazując jasną drogę do Domu Swojego Ojca. Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! OO. Bernardyni
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.