Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Eucharystia Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-09-15
  Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej spotkała się na Eucharystii 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszę św. odprawił o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2018-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W tym dniu Eucharystia była sprawowana według porządku niedzielnego. Kazania głosił ks. kan. dr Janusz Sądel, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Główna Msza św. została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00. Przewodniczył jej abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz diecezji lwowskiej
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 11 IX

  2018-09-11
  11 września do Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. Uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00
  Wieczorem natomiast zgromadzili się w Sanktuarium  przedstawiciele grup apostolskich, ruchów i stowarzyszeń diecezji rzeszowskiej.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 10 IX

  2018-09-10
  W kolejnym dniu Odpustu do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli uczniowie szkół podstawowych. O godz. 12.00 została odprawiona dla nich Msza św. w bazylice.
  Wieczorem w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się młodzi ludzie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 9 IX

  2018-09-10
  W drugim dniu Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej odbył się piknik rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 7-8 IX

  2018-09-08
  7 września rozpoczął się Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Zgodnie ze zwyczajem inauguracja uroczystości odpustowych dokonuje się celebracją Nieszporów Maryjnych w przeddzień Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku odprawił je o. Narcyz Klimas, brat Kustosza Sanktuarium, o. Rafała. On natomiast sprawował wieczorną Mszę św., podczas której wygłosił kazanie. Ukazał szeroki kontekst historyczny tegorocznego odpustu: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 505 rocznica objawień Matki Bożej Jakubowi Ado ale także rocznice znacznie nam bliższe: 10-lecie ogłoszenia Matki Bożej Patronką Miasta Rzeszowa oraz nadania Sanktuarium tytułu bazyliki mniejszej. Temat przewodni Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Roku Pańskim 2018 brzmi: "Maryjo, dziękujemy Ci z dar niepodległości". Dzień pierwszy zakończył wokalno-instrumentalny koncert muzyki religijnej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; program

  2018-09-02
  Uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta

  505 lat Sanktuarium, 100 lat niepodległości, 10 lat Bazyliki ku MB Wniebowziętej

        Maryjo dziękujemy Ci za dar niepodległości
 • Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

  2018-08-16
  15 sierpnia obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Matka Boża Wniebowzięta jest patronką naszej parafii. Jej też poświęcona została rzeszowska bazylika. 15 sierpnia był zatem dniem odpustu. Rzesze wiernych przybyły na Msze św., by oddać cześć Maryi Wniebowziętej i zaczerpnąć duchowych łask Bożych za pośrednictwem Pani Miasta Rzeszowa.
 • Pielgrzymka dyrektorów wydziałów katechetycznych

  2018-06-20
  W środę, 20 czerwca 2018 r. zgromadzili się na Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej dyrektorzy wydziałów katechetycznych kurii diecezjalnych z całej Polski.
 • Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich o. Andrzeja Kałamarza i 25-lecia święceń kapłańskich o. Kajetana Kowalskiego

  2018-06-17
  W niedzielę 17 czerwca 2018 r. o. Andrzej Kałamarz obchodził jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich, natomiast o. Kajetan Kowalski 25-lecie święceń. Mszy św. jubileuszowej przewodniczył bp Kazimierz Górny. 
 • Uroczystość św. Antoniego z Padwy

  2018-06-13
  13 czerwca obchodziliśmy w naszej bazylice uroczystość św. Antoniego z Padwy. Zgodnie z franciszkańską tradycją poprzedziła ją nowenna 9 wtorków. Związane jest to z innym zwyczajem, że mianowicie w każdy wtorek po Mszy św. odprawiamy modlitwy za wstawiennictwem Świętego z Padwy. Tegorocznej nowennie przewodniczył o. Oktawian Jusiak. W każdy wtorek wygłaszał kazanie o Świętym i prowadził modlitwy. O. Oktawian pochodzi z Radecznicy, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego.
 • Uroczystość Bożego Ciała, 31 V 2018 r.

  2018-06-01
  W czwartek, 31 maja 2018 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami Rzeszowa przeszła procesja eucharystyczna. Poprzedziła ją Msza św. sprawowana na Pl. Farnym pod przewodnictwem bp Jana Wątroby. Najświętszy Sakrament nieśli na zmianę księża neoprezbiterzy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.