Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXVI Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2018 r. obchodzony był w Kościele XXVI Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00 została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej Msza św. dla chorych i w intencji osób chorych. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezi rzeszowskiej. W wygłoszonym kazaniu nawiązał do Ewangelii VI niedzieli zwykłej. Ewangelia ta ukazuje trędowatego jako człowieka wykluczonego, a istotą uzdrowienia dokonanego przez Jezusa jest przywrócenie go do wspólnoty. Ostatecznie Jezus bierze na siebie wszystkie choroby ludzkie i każdego przywraca do wspólnoty zbawionych poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Szczególną rolę w tym dziele pełni Maryja. Ona opiekuje się uczniami swojego Syna i czuwa nad ich drogą. Kościół wypełnia w podobny sposób swoją misję na przestrzeni wieków zwłaszcza wobec osób będących w potrzebie i chorych. Jego historia jest historią ofiarności. Bp Jan zauważył dobre przemiany, które dokonują się w służbie zdrowia i podziękował wszystkim zaangażowanym w opiekę nad chorymi za ich pracę.
Po Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo lurdzkie z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie pięciu ojców udzieliło sakramentu namaszczenia chorych.

Autor:KPK / 2018-02-11

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.