Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2019. Pokrzepić serce!
Św. Paweł Apostoł prosi tych, którzy czytali jego list napisany najpierw do mieszkańców Koryntu, a dziś dostępny wszystkim wierzącym, by nie dali się zwieść pokusie chlubienia się tym, co jest powierzchowne, co tylko zewnętrznie dobrze wygląda. Człowiek ochrzczony, pragnący iść przez życie z Jezusem, winien chlubić się wnętrzem swojego serca przemienionego przez Chrystusa. W ten właśnie sposób wyjaśnia nam wszystkim, na czym polega umieranie razem z naszym Panem i powstawanie z martwych razem z Nim.

Jezus z miłości oddał za nas swoje życie. Ta prawda nie może być zapomniana, jest dla nas szczególnym wyzwaniem: „Miłość Chrystusa przynagla nas, pomnych na to, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy pomarli” (2 Kor 5,14). To wydarzenie, które dokonało się na Golgocie pozostaje na zawsze i dla każdego z nas niewyczerpanym źródłem, przemieniającym właśnie najpierw wnętrze naszego serca: „Za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał” (2 Kor 5,15).

Życzymy Wam wszystkim, Siostry i Bracia czytającym te słowa, takich spotkań ze Zmartwychwstałym Panem, które pokrzepiają nasze serca, byśmy mogli chlubić się ich głębią ukształtowaną na wzór serca Jezusowego, tętniącego niegasnącą miłością.

Autor:Klasztor / 2019-04-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.